ظرفیت ساخت سالانه ۹۰۰ هزار مسکن صنعتی

0

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت:با تکمیل بسته فناوری بومی نیک سیستم (سریع سازی مسکن) که شامل ۸۵ فناوری است ظرفیت ساخت ۹۰۰ هزار واحد صنعتی در سال فراهم می شود.
به گزارش ConsBank به نقل از واحد مرکزی خبر، محمود فاطمی عقدا افزود: باید مصالحی تولید شود که جوابگوی نیازهای کشور در حد کلان باشد که خوشبختانه جایگزین های خوبی برای آجر و بلوک های سیمانی که انرژی بر هستند تولید شده است.
وی به تولید جایگزین برای بلوکهای پلی استایلنی در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن اشاره کرد و افزود : بلوک های پلی استایلنی باید به صورت استاندارد تولید شوند و با وجود اینکه سبک هستند ، اگر نوع نومرغوب‌ آن با کیفیت پایین استفاده شود ، خطرناک خواهد بود.
فاطمی عقدا با بیان اینکه بتن های سبک و فوق سبک جایگزین آجر و بلوک های سیمانی می شود ، افزود : با ورود این مصالح ، ساخت مسکن سرعت می گیرد.
وی گفت: این مصالح کیفت ساخت و ساز را افزایش می دهد و از هدررفت انرژی در ساختمان جلوگیری می کند.
معاون وزیر مسکن گفت: مصالح سبک براساس مقررات ملی و استانداردهای روز تولید می شود و متقاضیان زیادی برای تولید این مصالح اعلام آمادگی کرده اند.
رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد محصولات ساختمانی به صورت استاندارد تولید می‌شود ، در حالی که در سال ۱۳۸۴ حدود ۳۰ درصد بود.
فاطمی عقدا همچنین با بیان اینکه برخی مباحث مقررات ملی ساختمان و مبحث ۱۹ در زمان اجرا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد ، ‌گفت : هرچند در سال ‌های اخیر رعایت این مقررات رشد خوبی داشته است ، اما در اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان با مشکل روبرو هستیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.