عدم افزایش هزینه ها بااستفاده از انرژی پاک

0

دانشمندان آمریکایی در تحقیقات خود پیش بینی کردند افزایش دی اکسید کربن در سال ۲۰۵۰ نسبت به سال ۱۹۹۰ موجب افزایش دو درجه ای دمای کره زمین می شود اما با کاهش دی اکسید کربن در سطح جهان تا سال ۲۰۵۰ موجب افزایش هزینه زندگی مصرف کنندگان نمی شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لارپوبلیکا، ، این دانشمندان در تحقیقات خود نشان دادند که کاهش ۸۰ درصدی دی اکسید کربن در سطح جهانی تا سال ۲۰۵۰ موجب افزایش قیمتها در زندگی مصرف کنندگان نمی شود.
از همین رو عنوان شد، به همین علت جامعه جهانی در تلاش برای کاهش میزان تولید گازهای گلخانه ای از طریق کاهش مصرف سوختهای فسیلی مثل نفت، گاز و زغال سنگ و همچنین توسعه انرژیهای پاک مثل خورشید، باد و سوختهای هسته ای است.
تاکنون به نظر می رسید که این تلاش جهانی منجر به افزایش قابل ملاحظه قیمتهای مصرف می شود. این درحالی است که محققان دانشگاه نورث وسترن با استفاده از مدلهای اقتصادی توانستند قیمتها را در چهار دهه آینده پیش بینی کنند و نشان دهند که کاهش سطح انتشار دی اکسید کربن تاثیرات قابل توجهی بر روی افزایش قیمتها برجای نخواهد گذاشت.
نتایج این تحقیقات نشان می دهد که کاهش ۵۰ درصدی دی اکسید کربن در آمریکا به طور متوسط تنها موجب افزایش ۵ درصدی قیمتهای مصرف می شود.
براساس این گزارش، همچنین کاهش ۸۰ درصدی دی اکسید کربن در سطح جهانی در مدت چهار دهه نیز تاثیرات بسیار محدودی بر روی قیمت زندگی مصرف کنندگان دنیا می گذارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.