عدم موفقیت ۶۰ درصدی مناطق ویژه اقتصادی

0

مسئول امور مجامع مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق ویژه اقتصادی ۴۰ درصد موفق بوده‌اند.
به‌گزارش دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، جعفر آهنگران با بیان اینکه موفقیت، رشد و توسعه مناطق ویژه اقتصادی در گرو چهار مولفه است، افزود: در حال حاضر عملکرد ۱۶ منطقه ویژه اقتصادی کشور را می‌توان به‌دو بخش موفق و نیمه‌موفق تقسیم کرد.
مشاور و مسئول امور مجامع مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: از ۱۶ منطقه ویژه اقتصادی که در کشور موجود است عملکرد ۴۰ درصد آنها موفق و ۶۰ درصد نیمه‌موفق بوده است.
وی از زیرساخت‌های مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری، برخورداری از سازمان‌های حامی که از توانمندی مالی برخوردارند، مدیران کارآمد و مزیت‌های مناطق ویژه اقتصادی به‌عنوان چهار مولفه برای موفقیت یک منطقه ویژه اقتصادی نام برد.
آهنگران با اشاره به‌اهمیت مزیت نسبی در رشد و توسعه مناطق ویژه اقتصادی، اذعان داشت: وجود مزیت نسبی در مناطق ویژه اقتصادی عسلویه و پتروشیمی ماهشهر موجب شده تا این مناطق قادر به‌جذب یک و نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی شوند.
وی با تاکید بر اینکه عموم مناطق ویژه اقتصادی فعالیت خود را با موفقیت آغاز کرده‌اند، متذکر شد: وقوع بحران مالی جهانی و تاثیر آن در روابط تجاری میان کشورها یکی از عواملی است که در روند رو‌به‌رشد مناطق ویژه اقتصادی کشور تاثیر گذاشته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.