عضو کمیسیون انرژی مجلس: استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در کشور به جد دنبال می‌شود

0
‘حبیب آقاجری’ گفت: باد و گرمای خورشید از جمله منابع انرژی های نو و تجدید پذیر هستند که در کشور از این لحاظ قابلیت های بسیار زیادی وجود دارد.

وی اضافه کرد: برای بهره مندی از این قابلیت ها در کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نیرودر این زمینه نشست های مختلفی برگزار شده است.

آقاجری با اشاره به اینکه استفاده از انرژی های نو بحث کلان، کلیدی و راهبردی در کشور است افزود: در بودجه ۹۳ هم در این زمینه ردیفی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به قابلیت های خوزستان در این زمینه گفت: خوزستان آفتاب گرم، باد و منابع آبی بسیاری دارد که می توان از این ظرفیت ها بهره مند شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در این زمینه چند شهر اعم از ماهشهر در زمینه انرژی بادی تست شده و جواب داده و دولت می تواند سرمایه گذاری کند.

آقاجری گفت: موضوع دیگری که در خوزستان می شود روی آن کار کرد استفاده از آب دریاست؛ با توجه به گاز و منابع گازی بسیاری که در این خوزستان وجود دارد می توانیم از این دو مزیت برای شیرین کردن آب و نیز تولید برق استفاده کرد.

وی یادآوری کرد: نمونه این کار در قشم انجام و برخی از موسسه ها در این رابطه کار کرده اند؛ وزارت نیرو و مپنا(شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران) در قشم از آب دریا بوسیله توربین هایی اقدام به تولید برق کرده اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: این توربین ها با حرارت اگزوز در تولید آب شیرین و برق به کار برده می شوند.

آقاجری افزود: خوزستان حدود ۳۰۰کیلومتر ساحل و گاز بسیاری دارد و این چنین طرحی در آن عملی است.

وی ادامه داد: خوزستان در زمینه انرژی های نو قابلیت های بسیار زیادی یدارد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.