علاقه‌مندی فرانسوی‌ها به سرمایه‌گذاری در بندر امام(ره)

0
به گزارش Consbank به نقل از ایرنا، از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان این گروه سرمایه‌گذار فرانسوی در سفر یک روزه به بندر امام در دیدار از بخش‌های بازرگانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با موقعیت و مزیت های اقتصادی این بندر مهم تجاری ایران آشنا شد. 

هیات سه نفره فرانسوی به نمایندگی از سوی گروه سرمایه گذار بزرگ خارجی و با هماهنگی شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان بنادر و دریانوردی به بندر امام خمینی(ره) سفر کرد. 

این هیات ضمن دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و روسای ادارات امور بندری و بازرگانی و بازاریابی در خصوص مزیت‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سرمایه گذاری در این بندر گفت و گو کرد. 

این گروه در دیدار خود با ابعاد و جوانب مختلف سرمایه گذاری و ترانزیتی مجتمع بندری امام خمینی(ه) به لحاظ همجواری با کشور عراق و نزدیکی به مراکز جمعیتی، مصرفی و صنعتی درون کشور آشنا شد. 

در این دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان، منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) را از جمله بنادر پیشگام در زمینه سرمایه گذاری خارجی و داخلی، و مجموعه پروژه های بزرگ سرمایه گذاری در بخش های مختلف این مجتمع بندری را از مصادیق آن عنوان کرد. 

‘سعدا… عبدالهی ‘افزود: با جذب مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی، این مجتمع بندری توان آن را دارد به بزرگترین کانون پشتیبانی خدمات بندری و دریایی کشور مبدل شود. 

17 اسکله در بنادر خوزستان فعال بوده و ظرفیت پذیرش سالانه ۵۸ میلیون تن کالا را دارند. 

اینک از طریق بندر امام خمینی به عنوان بندر هاب و بندر تخصصی در تخلیه و بارگیری غلات کشور سالانه حدود ۹۰ درصد غلات مورد نیاز وارد می شود. 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.