«عمران پارس» یک پروژه عظیم ملی باطراحی و ویژگی‌های بین‌المللی

0

مجتمع چندمنظوره تجـاری‌ـ‌ اداری«پارس» یکی از بزرگ‌تـرین و مدرن‌ترین مراکز تجاری‌ـ اداری ایران، به‌عنوان یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهر تهران، در زمینی به مساحت حدود ۲۷هزار مترمربع و زیربنای بیش از۲۰۰هزارمترمربع طراحی شده و در حال ساخت است.
با توجه به حجم عظیم پروژه، این مرکز به‌گونه‌ای طراحی شده که تمام خصوصیات و ویژگی‌های لازم جهت تبدیل شدن به مرکزیت تجاری و اداری و اقتصادی شهر تهران را دارا باشد.
طراحی مدرن و همگام با پیشرفته‌ترین مراکز تجاری و اداری روز دنیا، تمام جذابیت‌های لازم برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پربازده را ایجاد کرده است.
پروژه «پارس» یکی از اولین مجتمع‌های تجاری‌ـ ‌اداری کشور است که تمام مراحل طراحی وساخت آن مورد بازرسی و کنترل کیفیت اجرایی قرار گرفته و برای تمام مراحل از شرکت بازرسی «توف نورد» گواهینامه‌های کنترل کیفی دریافت می‌شود.
برای آگاهی از مشخصات دقیق‌تر این پروژه و ویژگی‌های منحصر بفرد آن با مهندس حمیدرضا مافی مجری طرح پروژه « پارس» که مشارکت در اجرای پروژه‌های عظیمی همچون فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و مصلی بزرگ تهران را نیز در کارنامه خود دارد به گفت‌وگو پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

مجتمع چندمنظوره تجاری-اداری «پارس» همان‌گونه که اعلام شده قرار است یکی ازبزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری، اداری وتفریحی تهران باشد. ساخت چنین مجتمع عظیمی ازچه زمانی وچگونه کلید خورد؟
پروژه «پارس» از حدود دو سال قبل با مشارکت و سهامداری شرکت‌های بزرگ ساختمانی کشور آغاز شده است. ابتدا این پروژه با مشارکت شرکت‌های پرشین نگین صدرا و ساختمانی معلم و ایران‌اطلس مطرح شد
اما به دلیل بزرگی پروژه، ویژگی‌ها و نگاه خاص به آن وهمچنین نیاز به بهره‌گیری از امکانات و تکنولوژی‌های نوین ساختمان و استفاده از مشاوران داخلی و خارجی مجرب، و مطرح شدن پروژه به‌عنوان پایلوت صنعت ساختمان و ارتباط فناوری داخل و خارج، لازم بود که به شخصیت حقوقی مستقل تبدیل شود. در نتیجه شرکت «طرح و توسعه آریا عمران پارس» تاسیس شد که اولین مسوولیت این شرکت اجرای پروژه مجتمع تجاری‌ـ‌ اداری «پارس» است و با اتمام این پروژه شرکت قرار است به‌عنوان یک تجاری‌ساز بزرگ در کشور فعالیت کند.
در طراحی و اجرای این مجموعه تلاش بر آن بوده تا ضمن بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های نوین ساختمانی و ایجاد یک ساختار معماری زیبا و به دور از پیچیدگی‌ها وبخش‌های اضافی و همچنین تأمین کلیه خدمات و امکانات رفاهی مورد نیاز منطقه، تمام خصوصیات و ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن این مجموعه به بزرگ‌ترین مرکز تجاری‌ـ‌ اداری شهر تهران منظور شود.
در بحث طراحی نیز کار از این قسمت شروع شد که نگاه نباید منطقه‌ای و شهری باشد، بلکه نگاه ما کشوری است.
مساله‌ای که در سال‌های گذشته در صنعت ساختمان به چشم می‌خورد، نبود الگوهای مناسب و تکنولوژی‌های بومی در زمینه ساخت مجتمع‌های تجاری‌ـ‌ اداری است که کارشناسان فن برای الگو گرفتن به کشورهای پیشتاز مراجعه می‌کردند. اما هدف ما این است که در بحث ساخت‌وساز و طراحی حرف جدیدی را در کشور مطرح کنیم .
از سوی دیگر، همیشه این نگرانی وجود داشته که اگر مشاوران خارجی با پروژه‌های کشورمان همکاری داشته باشند ممکن است به دلیل عدم آشنایی با ادبیات و فرهنگ ما، مشکلاتی ایجاد شود. اما ما سعی کرده‌ایم که در این طرح عظیم نشان بدهیم که مشاوران داخلی و خارجی می‌توانند همکاری خوب و موثری داشته باشند.
همچنین در بحث پیمانکاران و مجریان ساختمان سعی کرده‌ایم با پیمانکارانی همکاری کنیم که براساس تکنولوژی روز صنعت ساختمان فعالیت کنند.
به‌صورت کلی، نگاهی که ما در بحث استفاده از پیمانکار، مشاور، طراح، تکنولوژی و ابزار روز داشته‌ایم، دید ویژه به الگوسازی بوده است که علاوه بر نیاز کاربران، حرف جدیدی در صنعت ساخت‌وساز باشد.
درباره محل ساخت پروژه نیز باید عرض کنم که زمین پروژه مابین سه خیابان مرودشت (درضلع غربی)، خیابان معلم (درضلع شمالی) و خیابان شهید گوهری (درضلع شرقی) واقع شده است. عبور بزرگراه شهید صیاد شیرازی از نزدیکی پروژه امکان دسترسی سهل و آسان به مجتمع را فراهم می‌کند.
محل پروژه در بخش میانی یک شبکه دسترسی واقع شده که مرکز، شمال، شرق و غرب تهران را به یکدیگر متصل می‌سازد. با توجه به موقعیت شهری زمین پروژه، در صورت تکمیل امتداد بزرگراه صیاد شیرازی و با توجه به ایجاد ارتباط میان مناطق شمالی شهر با این محدوده نقش مهمی در ایجاد پتانسیل تجاری و اداری در آینده نزدیک خواهد داشت. در درجه دوم خیابان شریعتی به‌عنوان یکی از خیابان‌های مهم، مجتمع را تحت تأثیر خود قرارمی‌دهد.
به‌طورکلی موقعیت زمین پروژه به‌گونه‌ای است که در حد فاصل میان اراضی کمتراکم و پرتراکم واقع شده است. در ضمن با توجه به تغییر کاربری زندان قصر به مجموعه فرهنگی ـ ورزشی و ارتقاء اجتماعی و فرهنگی منطقه، طرح‌هایی جهت گسترش شبکه ارتباطی و تامین دسترسی لازم از طریق بزرگراه‌های همجوار پیش‌بینی شده است.

تمایز پروژه «پارس» با سایر پروژه‌های مشابه چیست؟
یکی از تمایزهای این پروژه، جامع‌نگری ویژه در طراحی و ساخت آن است. بام پروژه با مساحتی درحدود ۲۰هزارمترمربع به فضای سبز قابل تردد تبدیل شده است تا در کنار یک مرکز تجاری‌ـ‌ اداری بزرگ، یک پارک بزرگ نیز جهت استفاده عموم ساخته شود.
در کنار باغ بام (Roof Garden) زیبا (که با شیب ملایم ساخته می‌شود)، با پیش‌بینی چندین مرکز فرهنگی، ورزشی، تفریحی شامل سالن‌های سینما و تئاتر، سالن شهربازی و سرگرمی‌های کامپیوتری، رستوران و کافی‌شاپ، سالن‌های ورزشی بولینگ و بیلیارد، پاتیناژ و … ، تمام نیازهای مراجعان به مرکز تجاری درنظرگرفته شده است. این نگاه کاملا متفاوت از نگاهی است که تاکنون به مراکز تجاری‌ـ‌ اداری کشور صورت می‌گرفته است. از سوی دیگر، این مرکز برخلاف مراکز مشابه که مشکل پارکینگ دارند، مطابق استانداردهای موجود ملی دارای پارکینگ (با ظرفیت حدود ۲۷۰۰ ماشین) جهت استفاده بهینه از کلیه فضـاهای تجـاری، اداری، فرهنگی، ورزشی و … است و بخشی از امتیازات منحصر بفرد این مجتمع محسوب‌خواهد شد.
استفاده از مشاوران مجرب در استقرار نظام مدیریت پروژه براساس استاندارد «PM BOK»، طراحی سازه، طراحی معماری، بازرسی و کنترل کیفیت اجرایی، کنترل آزمایشگاهی و نظارت عالیه و کارگاهی از ویژگی‌های استثنایی پروژه «پارس» است که تاکنون در هیچ مجتمع دیگری در کشورمان چنین سابقه‌ای نداشته است.
یکی دیگر از وجوه تمایز مجتمع پارس با سایر نمونه‌های مشابه این است که در مراکز تجاری‌ـ‌ اداری چون قیمت فروش بالاست، به فضاهای مشاع توجه چندانی نمی‌شود و سازندگان سعی می‌کنند از حداقل فضای مشاع استفاده کنند. درحالی‌که فضای مشاعات در این پروژه به حداکثر رسیده است تا بهره‌برداران و مراجعان فضای مناسبی برای فعالیت و خرید داشته باشند.
در بخش‌های مختلف مجتمع، امکانات و تجهیزات مدرن همچون مجهزترین سیستم‌های سرمایش و گرمایش، تهویه هوای مرکزی، ایجاد روشنایی مناسب عمومی، استقرار سیستم‌های ایمنی و حفاظتی و مدیریت هوشمند ساختمان (BMS) در دست طراحی است تا مجتمع برای مردم جذاب و قابل قبول باشد.
به‌طورکلی می‌توان گفت که مجتمع تجاری‌ـ اداری با این ویژگی‌ها و امکانات تاکنون در ایران ساخته نشده است.

طراحی و اجرای همزمان پروژه پارس چه تاثیری برفعالیت پروژه و به روز بودن آن دارد؟
برای پروژه پارس یک طرح اولیه مطرح شد که کار براساس آن کلید خورد. اما پس از آغاز به کار برای این که پروژه کاملا به‌روز ساخته شود، همزمان با ساخت، از سوی مشاوران داخلی و بین‌المللی، پیشنهاداتی برای بهبود کار مطرح می‌شود که پس از بررسی‌های کارشناسی اعمال می‌شود.
هنوزهم طراحی داخلی پروژه نهایی نیست و سعی می‌کنیم در کمترین فاصله زمانی تا تحویل، دکوراسیون داخلی طراحی شود تا تکنولوژی و مصالح به روز بماند.
البته به‌منظور استقرار شرکت‌های بزرگ در این مجتمع، طبقات اداری به‌صورت «Open Office» طراحی شده‌است. به‌گونه‌ای که شرکت‌ها می‌توانند فضای داخلی را متناسب با نیاز خود طراحی و تقسیم‌بندی کنند.
طرح معماری داخلی واحدهای تجاری نیز با توجه به نظر صاحبان واحدها و تایید مجری طرح شکل می‌پذیرد وفقط نوع مصالح مصرفی از الگوی کلی مجتمع تبعیت می‌کند .

درباره تکنولوژی استفاده شده در پروژه توضیح بدهید.
به‌طور معمول در ساخت‌وسازهای کشور، ایزولاسیون کامل بنا انجام نمی‌شود. اما در پروژه عمران پارس برای نخستین بار در کشور
«اِن کپسولیشن» و ایزوله‌کردن کامل بنا صورت گرفته‌است و پروژه به‌طور کامل در کاسه‌ای از سه لایه ایزوله ساخته می‌شود تا عمر مفید بنا را تا حد زیادی افزایش دهد.
همچنین با توجه به عمق گودبرداری(۲۲ متر)، نیاز به تثبیت این ترانشه با تکنولوژی خاصی جهت عملیات پایدارسازی بود که با استفاده از تکنولوژی نیلینگ و مهاربندی این امر محقق شد.
یکی دیگر از مواردی که برای نخستین بار اجرا شده استفاده از خط پردازش اتوماتیک آرماتور است. در بسیاری از پروژه‌ها خم و برش آرماتور «دستی» یا با ماشین‌آلات معمولی انجام می‌شود. اما پردازش آرماتور در این پروژه، به صورت کارخانه ای است.
استفاده از «کوپلینگ» به جای «اُوِرلَپ» آرماتورها از دیگر تفاوت‌های این پروژه است که احتمال ترک‌خوردن بتن در مقاطع پرآرمه را به حداقل می‌رساند. برای رسیدن به سطح یک‌پارچه بتن از قالب‌های یکپارچه آلمانی که به قالب‌های پرنده معروف است استفاده می‌کنیم تا امکان بتن‌ریزی یک‌پارچه بدون نیاز به مونتاژ و دمونتاژ مجدد قالب‌ها در جا‌به‌جایی میسر شده و ایجاد مطلوبیت در سرعت و کیفیت در مراحل انجام کار فراهم شود.
ما در پروژه پارس با به کارگیری تکنولوژی روز در صنعت ساختمان از تکنسین‌ها و متخصصان به جای کارگران ساده مرسوم درسایر پروژه‌ها استفاده کرده‌ایم و به جرات می‌توانیم بگوییم که دستاوردهای پروژه در بخش تکنولوژی بسیار فراتر از تصورات فعالان سنتی صنعت ساختمان ایران است.
از سوی دیگر در بخش سازه از سیستم «post tension» استفاده کرده‌ایم که توسط شرکت «CCL» ایران به نمایندگی از «CCL» انگلستان اجرا می‌شود.
در این سیستم ایجاد دهانه‌های بزرگ به سهولت ممکن بوده که در تامین فضای مناسب پارکینگ و فضاهای معماری مطلوب می‌تواند موثر ومنعطف باشد . همچنین ضخامت بتن سقف‌ها دراین سیستم کاهش یافته، و در دهانه‌های ۸ تا ۱۰ متر با حذف آویز تیرها ارتفاع کاذب طبقات در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ سانتی‌مترکاهش می‌یابد.
سیستم مدیریت پروژه در سطح عالی با توجه همه امکانات و توانمندی‌ها و در راستای ایجاد الگو و توسعه مدیریت علمی و به‌روز در صنعت ساختمان با همکاری سازمان مدیریت صنعتی، ضمن آموزش کلیه مدیران و مهندسان شرکت، استاندارد «PM BOK» در۹ حوزه مدیریت یکپارچگی، محدوده، زمان، هزینه، کیفیت،ارتباطات، منابع انسانی، ریسک و تدارکات در حال فرایندسازی و پیاده‌سازی است.برای اجرا و دقت در هماهنگی واحدهای مختلف نیز از توانمندی‌های « Austrian Group » استفاده کرده‌ایم تا به بهترین نتیجه برسیم.

این نظارت‌های سخت‌گیرانه و چندمرحله‌ای سرعت ساخت را کاهش‌نمی‌دهد؟
یکی از اهداف صنعتی‌سازی ساختمان به‌طور کلی افزایش سرعت ساخت‌وساز است. در این پروژه نیز به‌عنوان مثال خط پردازش آرماتور اتوماتیک که برای نخستین بار وارد کشور شده است در
هر شیفت کاری ۱۰۰ تن آرماتور را آماده می‌کند که سیستم سنتی به هیچ‌وجه قادر به انجام آن نیست. یا در استفاده از قالب‌های «پری» که امکان قالب‌بندی و جابه‌جایی قالب بدون نیاز به مونتاژ و دمونتاژ مجدد در سطوح یک‌پارچه را فراهم می‌کند می‌تواند زمان قالب‌بندی را به‌طور محسوس کاهش داده و کیفیت کار را نیز بالا ببرد. ضمن آن که با حداقل نیروی کار با کمترین استهلاک پروژه، با کیفیتی بالا پیش می‌رود. ما هرقدر بتوانیم صنعتی‌سازی را نهادینه کنیم علاوه بر بالا رفتن سرعت، کیفیت نیز افزایش می‌یابد. ضمن این‌که هزینه‌ها نیز پایین می‌آید.

به‌عنوان آخرین سوال، آیا پیشرفت پروژه تا امروز براساس برنامه‌ریزی‌های قبلی بوده است؟
تا امروز تمام مراحل کار براساس برنامه بوده و به‌زودی برای تکمیل طرح در موعد مقرر و جلوگیری از تاخیرات احتمالی، شیفت دوم کاری نیز فعال می‌شود.

وب سایت شرکت آریاعمران پارس: http://www.omranparsco.com

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.