عملیات احداث نخستین پروژه صنعتی‌سازی مسکن

0

در راستای اجرای تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان وزیران مسکن و شهرسازی، صنایع و معادن و تعاون عملیات، احداث نخستین پروژه صنعتی‌سازی مسکن امروز در شهر جدید پرند آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،در این مراسم که با حضور وزرای تعاون و مسکن، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)،استاندار تهران به همراه جمعی از فعالان حوزه مسکن در فاز سوم شهر جدید پرند برگزار شد، وزیر مسکن برنامه های این وزارتخانه در برنامه پنجساله پنجم توسعه ،احداث چهار میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن شهری و یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را تشریح کرد.
وی گفت:با تمهیدات اندیشیده شده در قبال برنامه مسکن مهر، یک خط اعتباری ۳۵ هزار میلیارد ریالی پیش بینی شده است که بر این اساس هر یک از متقاضیان واجد شرایط می توانند از ۱۵۰ میلیون ریال وام مسکن مهر برخوردار شوند و بانک مسکن نیز در پرداخت آن مشکلی ندارد.
نیکزاد افزود: در ارتباط با مسکن روستایی نیز ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود قرار داده ایم که بر این اساس، روستاییان واجد شرایط می توانند وام ۷۵ میلیون ریالی خود را از بانک مسکن اخذ کنند.
نیکزار با اشاره به این که مسکن موتور محرک اقتصادی کشور محسوب می شود و چنانچه این بخش رونق گیرد، مساله اشتغال نیز حل خواهد شد ،تصریح کرد: براساس سیاست دولت مبنی بر محاسبه ارزش صفر برای زمین در قالب طرح اجاره ۹۹ ساله ، دولت برای دهک های درآمدی یک تا هفت برنامه ریزی انجام داده است.
بر اساس این گزارش، پروژه فوق یکی از طرح‌های پایلوت است که با مدیریت شرکت مپسا و اجرای بخش‌خصوصی در حاشیه کلانشهرهای کشور صورت می‌گیرد.
این گزارش حاکی است، یکی از اهداف مهم اجرای این پروژه، اعمال مدیریت صنعتی بر احداث ساختمان و حمایت و توانمندسازی بخش‌خصوصی در جهت ظرفیت‌سازی برای انجام پروژه‌های ساختمانی به‌روش صنعتی است. گفتنی است، شرکت مپسا ماموریت دارد تا نسبت به ظرفیت‌سازی برای افزایش سهم صنعتی‌سازی در ساخت و ساز کشور از ۲ درصد کنونی به ۲۰ درصد اقدام کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.