فروش املاک بانک های دولتی رونق یافت

0

نایب رییس هیات مدیره شرکت فروش اموال مازاد بانک ها (فام) از گشایش در فروش املاک بانک های دولتی خبر داد و گفت: مزایده هفتم املاک مازاد بانک ها از هشتم تا ۲۲ اسفند ماه برگزار خواهد شد.
به گزارش consbank به نقل از ایرنا،جمال دامغانیان ، با اشاره به جدیدترین مزایده املاک دولتی(ششمین مزایده) که برای پنج بانک برگزار شد، ‌افزود: حجم فروش در این دوره نسبت به دوره های قبلی مزایده بهبود یافته است.
وی ادامه داد: در حالی که ۲۸ ملک از ۲۹۵ ملک برای اولین بار وارد مزایده شده بود، ۳۹ ملک توسط ۵۴ نفر خریداری شد.
وی با بیان آنکه، تعدیل قیمت املاک مازاد در شهرستان‌ها منجر به جذب خریداران شده، اظهار داشت: برخی قیمت‌های ناهماهنگ با عرف بازار مسکن، مانع فروش راحت و سریع املاک در مزایده می‌شود که این موضوع باید توسط مدیران بانک‌های دولتی حل و فصل شود.
دامغانیان تصریح کرد: تاکنون از ۷۳۲ فقره ملک مازاد بانک‌ها که در ۶ مزایده عرضه شده ۲۳۳فقره فروش رفته که این نشان‌دهنده بازدهی ۳۰ درصدی در کارنامه عرضه املاک مازاد بانکی است.
وی گفت:‌ تاکنون ۲۳۳ فقره از ۷۳۲ فقره ملک عرضه شده مازاد بانک‌ها توسط ۳۷۹ نفر خریداری شده است. در ۶ مزایده اخیر ۱۹۹۶ فقره ملک عرضه شد که ۱۲۶۴ فقره تکراری بوده است.
به گفته نایب رییس هیات مدیره شرکت فروش اموال مازاد بانک ها (فام)، مجموع ارزش ریالی کل املاکی که تاکنون توسط بانک‌ها در مزایده عرضه شده ۹۵۰ میلیارد تومان بوده که ارزش ریالی فروش این املاک ۴۹ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
وی از ادامه برنامه عرضه این املاک خبر داد و گفت: انتظار می رود در مزایده‌های آتی، بانک
‌ها برای افزایش بیشتر در حجم فروش، سیاست‌های جدیدی اتخاذ کنند.
دامغانیان تصریح کرد: شرکت فام آمادگی دارد این خدمات را به همه بانک‌ها اعم از دولتی و خصوصی و همچنین وزارتخانه‌ها و سازمان‌های تابعه و شرکت‌های بیمه ارائه دهد.
گفتنی است در ۶ مزایده اخیر املاک بانک‌ها بترتیب ۲۹۳ ، ۲۸۹، ۴۵۱ ، ۳۹۰ ، ۲۷۸ و ۲۹۵ فقره ملک عرضه شد که جز مزایده اول، در مابقی بترتیب ۸۳ ، ۳۱۳ ، ۳۴۹، ۲۵۲ و ۲۶۷ فقره ملک تکراری عرضه شده بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.