فروش مسکن زیر قیمت از ترس برگشت چک

0

مدتی است که برخی از مشاوران املاک در تهران خبر از بازگشت رونق به بازار مسکن می‌دهند و از طرف دیگر بحث هدفمند کردن یارانه‌ها را دلیل اصلی این رونق می‌دانند، این در حالی است که تعدادی دیگر از مشاوران املاک با این عقیده موافق نیستند و نظر دیگری بر پیدایش این رونق جزئی دارند.
یک مشاور املاک واقع در خیابان توانیر در پاسخ به پرسش دنیای اقتصاد مبنی‌بر اینکه «آیا در بازار مسکن محدوده خیابان توانیر طی یک ماه گذشته رونقی صورت گرفته است یا نه؟» اظهار داشت: اینکه برخی از مشاوران املاک خبر از بازگشت رونق می‌دهند جمله درستی نیست؛ چراکه مدت زمان این رونق کوتاه است و تکاپوی فعلی در بازار مسکن هم به دلیل پول لازم بودن برخی از سازندگان است که از طریق اعتبار چکی، پروژه‌ای را ساخته‌اند و حالا برای پرداخت مبلغ چک به دنبال فروش زیر قیمت یک واحد از سازه خود هستند تا از مضیقه مالی خارج شوند. برای مثال یک سازنده که ۱۰ واحد مسکونی را برای فروش به بازار عرضه کرده است، یک واحد یا چند واحد خود را بر حسب نیاز مالی به زیر قیمت منطقه می‌فروشد و مابقی واحدها را با قیمت پیشنهادی بالا به بازار عرضه می‌کند و از سوی دیگر برخی دیگر از مالکان هم قصد معاوضه ملک خود را دارند.
با توجه به شرایطی که در بازار مسکن پیش می‌آید، خریداران سعی دارند تا از این فرصت‌های به‌دست آمده استفاده کنند و همین مساله باعث هجوم لحظه‌ای خریداران به بازار مسکن می‌شود که بعد از مدتی از این هجوم کاسته می‌شود و به صفر می‌رسد. پس کاملا واضح است که در زمان فعلی رونقی در بازار مسکن صورت نگرفته است؛ چراکه خرید و فروش ملک یک جریان معمولی را سیر نمی‌کند و این استثناهای موجود در بازار، باعث به‌وجود آمدن هر چند وقت یک بار شوک در امر خرید و فروش ملک می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.