فروش یکهزار میلیارد تومان اموال منقول و غیرمنقول توسط سازمان فروش اموال تملیکی

0

رییس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: پایه فروش اموال منقول و غیر منقول توسط این سازمان سالانه حدود یکهزار میلیارد تومان است.
بهمن وکیلی در گفت و گو با ایرنا، افزود: متوسط فروش اموال منقول و غیرمنقول توسط این سازمان حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان در سال برآورد می شود اما در برخی از سال ها قیمت پایه کالاها به حدود ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ میلیارد تومان نیز رسیده است.
وی‌ با بیان آنکه، ‌میزان فروش این شرکت وابسته به مسایل اقتصادی جهان است، ‌افزود: اگر دنیا با رکود مواجه شود بطور قطع ورود و خروج کالا و گردش پول در این شرکت نیز کاهش می یابد.
وکیلی گفت: با توجه به اینکه این سازمان در قالب شرکت است باید براساس اصل ۴۴ قانون اساسی یا باید منحل و یا اینکه واگذار شود اما از آنجا که این شرکت دارای وظایف حاکمیتی است تصمیم گیری در این خصوص با مشکل مواجه شده است.
رییس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ۹۰ درصد از اموال در مزایده ها به فروش می رسد.
وی در خصوص مشکلات موجود برای فعالیت های این شرکت نیز گفت: براساس قانون انتظار این است که تمام کالاها حتی اموال صاحب متواری یا بدون صاحب را که تعیین تکلیف آنها مستلزم اذن ولی فقیه است به این شرکت سپرده شود اما سازمان های موازی برخی از امور را بعهده گرفته اند که البته برای رفع این مشکل رایزنی هایی در حال انجام است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.