فضای تولید و صنعت کشور بی‌نشاط است

0

فضای تولید و صنعت کشور در نشاط به سر نمی برد.
یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در نشست صبحانه خوری اتاق تهران در حضور وزیر صنایع و معادن اظهار داشت: همه ما می دانیم که بخش صنعت خود وابسته به سایر حوزه های اقتصادی کشور است و چنانچه این بخش ها به درستی کار کنند برآیندشان خود را در حوزه تولید و صنعت کشور نشان خواهد داد.
وی افزود: می دانیم که وزارت صنایع به تنهایی نباید پاسخگوی سوالات بخش خصوصی باشد اما وزیر صنایع به عنوان نفراول بخش صنعت کشور می تواند ما را در حل این مسائل تا حد زیادی یاری رساند و با توجه به تعامل خوبی که با سایر سازمان های مربوطه دارد بخش خصوصی را چند گام در حل مشکلات به جلو ببرد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به الزام بازگرداندن نشاط به حوزه اقتصاد کشور گفت: در اکثر بخش های اقتصادی، چه حوزه های داخلی و چه خارجی و یا بانکی و پولی، صادرات و واردات با مشکلات قابل لمسی مواجه هستیم. بخش صنعت نیز از این مشکلات مبرا نیست.
وی افزود: ممکن است در برخی واحدها که عمدتا واحدهای بزرگی هستند رشد اقتصادی داشته باشیم اما آن چه که روشن است این است که کل فضای تولید وصنعت کشور در نشاط به سر نمی برد و واحدهای تولیدی ما با مشکلات زیادی روبرو هستند و آسیب هایی دیده اند که توجه ویژه ای می طلبد.
آل اسحاق گفت: در حال حاضر بخش صنعت با زحمت این راه را می پیماید بنابراین امید می رود بتوان با همکاری وزارتخانه و اتاق به عنوان نماینده بخش خصوصی راه هایی را برای یاری رساندن به فعالان صنعت و تولید یافت تا درحداقل زمان بتوان بر مشکلات فائق آمد و شاهد رشد و شکوفایی کشور شد و دوباره نشاط را به صنعت برگرداند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.