فعال سازی مرکز مدیریت راهها تا پایان امسال

0
به گزارش Consbank، معاون برنامه ریزی سازمان رهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: به زودی سیستم‌های حمل و نقل هوشمند در مرکز مدیریت راهها راه‌اندازی می‌شوند.

شهرام آدم نژاد در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به عملیاتی نمودن مرکز مدیریت راهها افزود: فعال سازی مرکز مدیریت راهها از برنامه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تا پایان سال جاری است.

وی همچنین به مزیت راه اندازی سیستم حمل و نقل هوشمند (ITS) پرداخت و تصریح کرد: سیستم‌های حمل و نقل هوشمند مفهومی نو در عرصه مهندسی ترافیک است که نقش بسیار مهمی در امنیت و پویایی حمل و نقل به عهده دارد.

وی گفت: سیستم‌های هوشمند حمل ونقل به جهت بکارگیری تکنولوژیهای الکترونیکی نقش بسزایی در ارتقاء ایمنی و روان سازی ترافیک شهری و خدمات بهینه به مردم و اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی برعهده دارند.

وی افزود: در حال حاضر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حال انجام هماهنگی‌های لازم با پلیس راه است تا از این سیستم برای ارتقاء ایمنی در جاده‌ها استفاده نماید.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به فعالیت مرکز مدیریت راهها گفت: سازمان راهداری در نظر دارد تا پایان سال جاری، کارایی مرکز مدیریت راهها را در جهت ارتقاء ایمنی و روان سازی ترافیک و اطلاع رسانی افزایش دهد.

آدم نژاد افزود: این مرکز به عنوان محلی است که همه اطلاعاتی که می‌تواند موجب نظارت بیشتر و خدمات و اطلاع رسانی بهتر شود، استفاده خواهد شد.

وی با اشاره زمان دقیق فعال سازی مرکز مدیریت راهها گفت: این اقدام دارای فرایندی است و شامل بسته‌های متنوعی خواهد بود مثل نصب دوربین‌های نظارت تصویری، جریان ترافیک و کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی که توسط دیتهایی که قرار است هوشمند ارسال شوند همه اینها در بسته‌ای در مرکز مدیریت راهها قرار می‌گیرد تلاش می‌شود برای ارتقاء ایمنی این بسته را هر چه سریعتر عملیاتی نماییم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.