فقط صنعت ساختمان در کشور رونق دارد

0

رئیس شبکه خانه‌های صنعت و معدن ایران معتقد است شرایط اقتصادی کشور بهترین زمان برای آغاز گفت وگوهای دو جانبه کارگران و کافرمایان است.
به گزارش ConsBank به نقل از ایلنا، هادی غنیمی فرد ضمن بیان این مطلب گفت: هر چند هم اکنون به دلیل وضع اقتصادی، بازارهای کار و سرما به شرایط نامطلوبی دارند اما اکنون بهترین زمان برای کناره گیری دولت از مباحث اقتصادی است.
به گفته این فعال بخش خصوصی در سال‌های گذشته به واسطه رونق نسبی اقتصاد کشور دولت هیچگاه حاضر به کناره گیری از مراودات اقتصادی نبود و به همین دلیل همواره سایه آن بر گفت وگوهای دو جانبه کارگران و کارفرمایان بخش خصوصی سنگینی می‌کرده‌است.
وی گفت: اما اکنون که تبعات ناشی از بحران اقتصادی جهانی و کمبود نقدینگی بر مناسبات اقتصادی تاثیر گذاشته است به نظر می‌رسد که دولت دیگر تمایلی به حضور بازار کار و سرمایه ندارد.
وی افزود: این زمان بهترین فرصت است تا کارگران وکارفرمایان مشارکت دوجانبه خود را زیر نظر دولت آغاز کنند تا حداقل برای ۵ سال آینده در مسائلی چون امنیت شغلی، بهره وری و دستمزد به نتایج مثبتی دست پیدا کنند.
این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه در سال‌های اخیر به دلیل چرخش سرمایه‌های داخلی به سمت اقتصاد غیر مولد و دلالی کارخانه‌های زیادی تعطیل شده‌اند؛ افزود: در این میان به دلیل بازگذاشتن مرزهای کشور به روی کالاهای خارجی شاهد بودیم تنها صنایع مرتباط با ساختمان رونق داشتند.
وی افزود: در حال حاضر نیز که واحدهای اقتصادی با بحران مالی و کمبود نقدینگی مواجه هستند مشاهده می‌شود که صنعت ساختمان رونق نسبی بیشتر دارد اما هنوز در عمل به تعهداتی چون بیمه کارگران ساختمان ناتوان است که می‌توان از طریق گفت وگو آن‌را حل کرد.  
وی با اشاره به جمعیت ۷۰ میلیونی ایران گفت: حرکت برنامه‌ریزی می‌توان با نیروی هفت و نیم میلیون نفری کارگران ایران هم به نیازهای داخلی پاسخ گفت و هم به تصاحب بازارهای خارجی فکر کرد.
غنیمی فرد تاکید کرد: در صورت غافل ماندن از این ظرفیت باشد شاهد خروج سرمایه‌ها و بیکاری میلیون‌ها نفر باشیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.