فکر «تحریک قیمت مسکن» را از سر خارج کنید

0

پیشنهاد قیمت بالاتر از عرف بازار جز ضرر ناشی از عدم فروش، نفع دیگری برای مالکان ندارد.
دبیر اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه پیشنهاد قیمت‌های بالا برای فروش واحد مسکونی، نه تنها سود زیادتری نصیب فروشنده نمی‌کند، بلکه طولانی‌شدن زمان انتظار برای پیدا شدن مشتری را در پی خواهد داشت، خطاب به عوامل فعال در بازار مسکن گفت: فکر هرگونه افزایش یا تحریک قیمت‌ها را از سر خارج کنند.
علیرضا شعبان‌پور در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد تصریح کرد: اینکه برخی فروشنده‌ها تصور می‌کنند اگر کمی قیمت را بالاتر از عرف منطقه پیشنهاد کنند برنده معامله خواهند شد کاملا اشتباه است، چون تقریبا همه متقاضیان خرید مسکن از حدود قیمت در محله خود مطلع هستند.
وی افزود: در شرایط فعلی، بازار مسکن کشش افزایش قیمت را ندارد.شعبان‌‌پور تصریح کرد: حجم خرید و فروش مسکن از آبان‌ماه تاکنون به مراتب کمتر از ماه‌های نیمه‌اول امسال شده است.
دبیر اتحادیه کشوری مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در زمان کنونی گفت: در حال حاضر بازار مسکن راکد است و قیمت‌ها چند ماهی است که ثابت مانده و نوسان نداشته است و حرکت صعودی و حتی نزولی قیمت برای آینده اصلا پیش‌بینی نمی‌شود.
شعبان پور اظهار کرد: اکنون بازار خرید و فروش مسکن بسیار کساد است و آخرین زمان رونق در بازار خرید و فروش به آبان ماه برمی‌گردد، اما از سوی دیگر با اینکه این روزها فصل اجاره نیست، اما بازار اجاره رونق دارد و از وضعیت بهتری نسبت به بازار خرید و فروش برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که در بازار مسکن قصد افزایش قیمت را دارند و شایعه پراکنی در این مورد می‌کنند، باید گفت که موفق نخواهند شد؛ چراکه در زمان فعلی اکثر خریداران و مستاجران مشکل نقدینگی دارند، به نحوی که هم اکنون میزان تقاضا کاهش و میزان عرضه افزایش یافته است.
شعبان‌‌پور تصریح کرد: در حال حاضر بازار به فضای رقابتی برای خریداران و فروشندگان تبدیل شده است، زیرا خریداران به دنبال کالای با کیفیت با نازل‌ترین قیمت هستند و از طرف دیگر به علت آنکه وضعیت بازار خراب است فروشندگان با یکدیگر بر سر فروش ملک خود به خریدار، رقابت دارند. از طرف دیگر مسکن کالای مصرفی روزانه نیست که فروشندگان بخواهند جلوی عرضه این کالا را بگیرند و برای افزایش قیمت آن احتکار کنند، چرا که با افزایش قیمت، تنها خود فروشندگان متحمل ضرر می‌شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.