فولکس واگن رسما به کلاهبرداری اعتراف کرد

0
به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، شرکت فولکس واگن رسما به کلاهبرداری، جلوگیری از برقراری عدالت و ارائه اطلاعات تحریف شده اعتراف کرد. این اعتراف بخشی از مصالحه این شرکت با وزارت دادگستری آمریکا در ماه ژانویه است که بر اساس آن فولکس واگن بابت استفاده اش از نرم افزار متقلبانه برای پنهان کردن میزان واقعی آلایندگی خودروهای خود، ۴٫۳ میلیارد دلار جریمه به دولت آمریکا پرداخت می کند.
به گفته سخنگوی فولکس واگن، این اولین باری است که این شرکت آلمانی اعتراف به ارتکاب یک اقدام مجرمانه نزد محکمه ای در یک کشور جهان می کند. فولکس واگن در تلاش است تا با این اقدامات پرهزینه ترین رسوایی صنعت خودروسازی جهان را پشت سر بگذارد.
در سپتامبر ۲۰۱۵ فاش شد که شرکت فولکس واگن به شکلی عامدانه به مدت حداقل ۶ سال در مورد میزان آلایندگی واقعی خودروهایش فریبکاری و پنهانکاری کرده است. افشای این رسوایی به اعتبار فولکس واگن در سراسر جهان لطمه زد و موجب شکایت های گسترده از این شرکت در کشورهای مختلف جهان شد.
فولکس واگن در مجموع موافقت کرده که ۲۵ میلیارد دلار در آمریکا برای راضی کردن مالکان خودروها، نهادهای نظارتی محیط زیستی، ایالت ها و دلالان خودرو پرداخت نماید. شرکت همچنین پیشنهاد کرده که حدود ۵۰۰ هزار خودروی آلوده کننده محیط زیست در امریکا را پس بگیرد و پول آن را به مشتریان پس بدهد.
مانفرد دوئس، وکیل شرکت فولکس واگن این اعتراف را به نمایندگی از هیئت مدیره شرکت در جریان جلسه استماعی در نزد یک دادگاه منطقه ای آمریکا در دیترویت اعلام کرد.
قاضی سین کاکس، ضمن پذیرش اعتراف رسمی شرکت فولکس واگن به ارتکاب ۳ عنوان مجرمانه کلاهبرداری، جلوگیری از برقراری عدالت و ارائه اطلاعات تحریف شده، روز ۲۱ آوریل را به عنوان تاریخ صدور جکم مشخص کرد. در این تاریخ دادگاه تصمیم خواهد گرفت که آیا مصاله انجام شده بین دولت آمریکا و شرکت فولکس واگن را بپذیرد یا نه.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.