قانون جامع شهرسازی کشور در حال نهایی شدن

0

معاون شهرسازی و معماری وزیر مسکن گفت: مراحل تدوین قانون جدید جامع شهرسازی کشور در حال نهایی شدن است و سعی می شود تا این قانون تا پایان سال جاری در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب و به هیات دولت ارائه شود.
به گزارش consbank به نقل از فارس ، میر محمد غراوی افزود: قوانین شهرسازی ایران به روز نیستند و تعدد قوانین معماری و شهرسازی وضع شده در کشور موجب شده تا بازنگری قوانین موجود شهرسازی یک ضرورت شود.
وی ادامه داد: در قانون برنامه چهارم تکلیف شد تا وزارت مسکن و شهرسازی قانون جامع شهرسازی و معماری کشور را تدوین کند، بنابراین چون قوانین شهرسازی ایران به روز نبود سعی کردیم تا با مطالعه قوانین شهرسازی کشورهای توسعه یافته و اسلامی مثل ترکیه، اندونزی و مالزی قوانین شهرسازی ایران را به روز کنیم.
وی گفت:قوانین شهرسازی در کشور یا قدیمی هستند و یا کارآیی لازم را ندارند بنابراین با تدوین قانون جامع شهرسازی هم قانون را به روز خواهیم کرد و قابلیت اجرایی این قوانین را افزایش خواهیم داد.
غراوی تاکید کرد:نمی توان به طور قطع گفت که قانون جدید جامع شهرسازی کشور تا پایان سال به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی خواهد رسید اما سعی می شود تا بند به بند این قانون بحث و پس از تصویب به دولت ارائه شود.
معاون شهرسازی و معماری وزیر مسکن گفت: تعیین الگوهای ساخت و ساز مسکونی با اقلیم متفاوت در چند ماه اخیر در دستور کار قرار گرفت تا واحدهای مسکونی با معماری ایرانی و اسلامی طراحی شود.
وی افزود: برای این کار ۱۶ تیپ نقشه به عنوان الگو در اختیار سازمان‌های مسکن و شهرسازی استان‌ها قرار گرفته تا با همکاری سازمان نظام مهندسی ایران،این الگوها در اختیار مردم قرار گیرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.