قبض‌های گاز زرد و آبی و قرمز در راه است

0

استاندار تهران از اتخاذ تدابیر ویژه برای تامین انرژی به ‌خصوص گاز شهروندان شهر و شهرستان‌های استان تهران در فصل سرما خبر داد و گفت: با پیش‌بینی‌های انجام شده در سخت‌ترین شرایط جوی در فصل سرما برای تامین گاز با مصرف خانگی مشکلی نخواهیم داشت.
به گزارش ایسنا، مرتضی تمدن در جلسه‌ اضطراری ستاد سوخت استان تهران با بیان این ‌که از ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار که در سطح کشور از نعمت گاز برخوردارند و بیش از چهار میلیون خانوار در استان تهران ساکنند، گفت: بر اساس بخشنامه‌ی دولت، تمام ادارات دولتی موظف به رعایت الگوی مصرف انرژی و به‌خصوص گاز هستند که در صورت رعایت نکردن این الگو ابتدا اخطار و در صورت تکرار، گاز این ادارات قطع خواهد شد.
تمدن با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصارف خانگی، تصریح کرد: خانوارهای تهرانی در صورتی که زیر ۲۵۰ متر مکعب گاز در ماه مصرف کنند از حداکثر تخفیف بهره‌مند خواهند شد.
استاندار تهران با ذکر این ‌که از این پس سه نوع قبض گاز به رنگ‌های زرد، آبی و قرمز به مشترکان خانگی گاز در استان تهران ارسال می‌شود، یادآور شد: قبض به رنگ زرد به معنی رعایت کامل الگوی مصرف، آبی به معنی رعایت در مرز الگوی مصرف و قبض‌های به رنگ قرمز به معنی اخطار به مشترکان است.
استاندار تهران با ذکر این‌ که در سال گذشته و امسال گاز هیچ ‌یک از صنایع قطع نشده است، از ذخیره‌سازی سوخت جایگزین برای واحدهای تولیدی، صنایع، بیمارستان‌ها و مدارس در شرایط بحرانی خبر داد و گفت: تاکنون ۸۸۰ نانوایی در سطح استان مجهز به سوخت دوم شده‌اند که باید تمامی نانوایی‌ها به‌خصوص نانوایی‌های آزادپز در سطح شهر و شهرستان‌های استان با همکاری اداره کل دفتر بازسازی و حوادث غیرمترقبه استان مجهز به سوخت جایگزین برای شرایط احتمالی و مواقع بحرانی شوند.
وی به برخی مشکلات در سال گذشته برای تامین و توزیع گاز مایع اشاره کرد و با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی میزان گاز مایع در سال جاری در استان تهران اظهار کرد: در سال جاری نظام توزیع گاز مایع در سطح شهرستان‌ها به مدیریت فرمانداران برای جلوگیری از هرگونه بی‌نظمی بر عهده اجرا می‌شود.
استاندار تهران گفت: متاسفانه هم‌اکنون بیش از ۴۰ درصد گاز مایع به شکل غیراستاندارد و با شرایط کاملا خطرناک برای مصرف خودروهای گازسوز توسط برخی افراد استفاده می‌شود که این مساله نه تنها سبب بروز حوادث خطرناک خواهد شد، بلکه میزان تامین و توزیع گاز مایع را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.