قبور بهشت‌زهرا سه طبقه می شود

0

دبیر شورای عالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران از طراحی جدید قبور بهشت زهرا (س) خبر داد و گفت: مجموعه فضای طرح توسعه و گسترش آن به صورت سه‌طبقه طراحی شده که بخشی از نیاز تهران را حل خواهد کرد.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا ، امرودی با ارائه آماری از آرامستان‌های سطح شهر تهران گفت: در حال حاضر ۸۰ آرامستان در سطح شهر تهران وجود دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها بهشت زهرا (س) است.
دبیر شورای عالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با اشاره به ساماندهی امواتی که در امامزاده‌های تهران دفن می‌شوند، تصریح کرد: بسیاری از آرامستان‌ها در کنار امامزاده‌های تهران قرار دارد و در حال حاضر ۱۱۸ امامزاده در تهران وجود دارد از این رو مطالعه می‌شود تا با چه کاربستی می‌توان وضعیت آینده آن‌ها را ساماندهی کرد.
امرودی ادامه داد: قبوری که بیش از ۳۰ سال از دفن آن‌ها گذشته باشد و بخشی از قبور یک طبقه با در نظر گرفتن اصول شرعی و با اولویت خانواده درجه یک متوفی به مرور زمان در طرح افزایش طبقاتی سازمان بهشت زهرا (س) طراحی شده است.
به گفته دبیر شورای عالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، سازمان بهشت زهرا (س) به جد به دنبال ساماندهی این آرامستان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز فرهنگی و محل اتصال روح زمینیان با آسمان که در بردارنده هویت دینی تاریخی و ملی ماست مدنظر قرار داده و در برنامه‌های مدیریت جدید این سازمان فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی به صورت کاملا گسترده گنجانده شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.