قرارداد تعاونی‌های کم کار مسکن مهر فسخ می‌شود

0

استاندار تهران با تاکید براینکه متقاضیان مسکن مهر به ادارات مسکن و شهرسازی شهر و شهرستان‌های استان تهران مراجعه کنند، گفت: قرارداد تعاونی های مسکن مهر کم کار که تا سه هفته آینده عملیات اجرایی ساخت مسکن را آغاز نکنند، فسخ می‌شود و اراضی در اختیارشان بصورت گروهی به متقاضیان واگذارخواهد شد.
به گزارش ایرنا، مرتضی تمدن در جلسه ستاد تامین مسکن استان تهران که با حضور وزیر مسکن برگزار شد، افزود: شهروندان ساکن در استان تهران به جز شهرهای تهران و کرج که تاکنون در مسکن مهر ثبت نام نکرده اند، می‌توانند برای دریافت زمین در قالب گروه‌های سه نفره و بیشتر به ادارات مسکن و شهرسازی مستقر در شهرستان‌های استان مراجعه و نام نویسی کنند.
وی مبنای طرح مسکن مهر در دولت را توزیع عدالت خواند و تصریح کرد: دولت در طرح مسکن مهر بدنبال خارج کردن مسکن از دست باندهای مافیایی، دلالان و سودجویان عرصه مسکن است.
تمدن با اشاره به اینکه همه دست اندرکاران طرح مسکن مهر باید بصورت اعتقادی با آن برخورد کرده و کار را پیش ببرند، اظهار داشت: برای به ثمر نشاندن این طرح و خانه دار شدن اقشاری که روزی خانه دار شدن در آرزوهایشان نمی‌گنجید باید خود را به آب و آتش بزنیم و رویای جوانان این مرز و بوم را محقق کنیم.
استاندار تهران با اشاره به اینکه مسکن مهر می‌تواند قیمت تمام شده مسکن را کاهش داده و بت خانه دار شدن خانواده‌ها بخصوص زوج‌های جوان را بشکند، از سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات مسکن در این طرح استان تهران خبر داد.
تمدن گفت: در دهه فجر هفت هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر را به بهره برداری می‌رسد.
وی یادآور شد: تاکنون برای ‪ ۱۲۷‬هزار واحد مسکونی (حدود دو برابر ظرفیت استان) زمین در اختیار اتحادیه‌ها و انبوه سازان جهت آماده‌سازی قرار گرفته است.
استاندار تهران با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ‪ ۱۹‬هزار واحد مسکونی در مرحله گودبرداری و پی کنی و پنج هزار و ‪ ۴۰۰‬واحد نیز در مرحله اسکلت بندی و سقف قرار دارد، گفت: تا دهه فجر تقریبا ‪ ۸۰‬درصد مجموعه‌های آماده‌سازی شده به مرحله پی ریزی می‌رسند.
تمدن استان تهران را اولین استانی دانست که خیرین مسکن ساز بکار ساخت مسکن روی آورده اند، از عضویت خیرین مسکن ساز استان در ستاد تامین مسکن استان تهران خبر داد.
استاندار تهران از اختصاص ‪ ۳۰‬میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت مسکن و شهرسازی و استانی برای احداث پل روگذر اتوبان کرج – قزوین در حوالی شهر جدید هشتگرد خبر داد و گفت: انبوه سازان در استان تهران تا پایان سال اسکلت بندی هشت هزار واحد مسکونی در شهرستان ساوجبلاغ را به اتمام می‌رسانند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.