قرارداد ۷۰ درصد متقاضیان تسهیلات طرح مهر با بانک مسکن

0

مدیر امور اعتباری و سرمایه گذاری بانک مسکن اعلام کرد: بیش از ۷۳ درصد از معرفی شدگان متقاضی اخذ تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی طرح مهر در طی ۹ ماهه نخست سال جاری با این بانک قرارداد امضا کرده اند.
غلامرضا خدابخش سربندی در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری از مجموع حدود ۶۰ هزار واحد معرفی شده جهت تسهیلات طرح مهر، برای ۴۴ هزار واحد قرارداد به امضا رسیده است.
وی افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات ساخت مسکن مهر پس از ارزیابی نمایندگان وزارتخانه های مسکن و شهرسازی و تعاون و تایید آنها وارد مرحله انعقاد قرارداد می شوند.
سربندی گفت: بانک مسکن طی مدت مذکور برای آماده سازی اراضی طرح مهر از مجموع حدود ۲۰۰ هزار واحد معرفی شده، برای پرداخت تسهیلات آماده سازی اراضی ۱۸۰ هزار واحد مسکونی اقدام به انعقاد قرارداد کرده است.
به گفته وی، تسهیلات طرح مسکن مهر از ابتدا در سال ۱۳۸۶ توسط کلیه بانک ها پرداخت می شد، اما از خرداد ماه سال جاری پرداخت تسهیلات مربوط به این طرح در بانک مسکن متمرکز شده است.
مدیرعامل بانک مسکن پیش از این اعلام کرده بود، حجم سرمایه گذاری های انجام شده در بخش مسکن در سال ۱۳۸۷ حدود ۳۰۰ هزار میلیارد ریال بود و میزان تسهیلات اعطایی این بانک به رقم ۴۴ هزار میلیارد ریال رسید.
دولت در دی ماه ۱۳۸۷ از طریق بانک های مسکن، ملی، ملت، صادرات، تجارت و رفاه خط اعتباری ۲۴ هزار میلیارد ریالی اختصاص داد و امسال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خط اعتباری ۳۵ هزار میلیارد ریالی را برای واگذاری به واجدین شرایط مسکن مهر در اختیار بانک مسکن قرار داد.
سربندی تصریح کرد: میزان تسهیلات مربوط به آماده سازی زمین ۱۰ میلیون ریال تعیین شده و ۱۴۰ میلیون ریال نیز برای ساخت مسکن در اختیار افراد مذکور طی سه مرحله قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: اراضی طرح مهر که نیاز به آماده سازی نداشته باشد، متقاضیان مربوطه از سقف تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریال برخوردار می شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.