قیمت برق به دلیل گران شدن سوخت افزایش می یابد

0

بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، سال آینده قیمت برق از محل تغییر قیمت سوخت قابل افزایش خواهد بود.
به گزارش consbank، یک مقام مسئول در گفت‌وگو با فارس در مورد بحثهای مطرح شده مبنی بر عدم حذف یارانه برق در سال آینده گفت: قیمت تمام شده برق از دو محل ناشی می‌شود که یکی هزینه سوخت و دیگری هزینه تبدیل و انتقال است.
وی افزود: قیمت برق بابت هزینه تبدیل و انتقال در سال آینده گران نخواهد شد که این هزینه در حال حاضر برای هر کیلو وات ساعت حدود ۱۶تا ۱۷ تومان است، این موضوع در بودجه ۸۹ آمده است.
وی افزود: قیمت برق از محل تغییر قیمت سوخت نیروگاه‌ها قابل تغییر و افزایش است که این میزان تغییر به قیمت گاز در سال آینده بستگی دارد.
این مقام مسئول تصریح کرد: طبق تبصره ۴ ماده یک قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در سال اول باید بین ۱۰ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد از محل افزایش قیمتها حاصل شود و ایده اصلی این بوده که سال ۸۸ به عنوان سال اول اجرای طرح لحاظ شود.
وی افزود: در سال اول اگر افزایش قیمتی در قالب ۱۰ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان اتفاق بیفتد عملا قید تبصره ۴ ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه ها اجرایی شده‌است.
به گفته وی درآمد حاصل از اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها در سال دوم نیز که سال ۸۹ است ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا طرح هدفمند کردن یارانه‌ها طی سال جاری اجرایی خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت: به احتمال زیاد این اتفاق امسال خواهد افتاد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.