قیمت فروش وام۱۸میلیونی افزایش یافت

0

وام مسکن که مدیرعامل بانک مسکن فروش آن را غیرقانونی می‌داند این روزها دچار افزایش قیمت شده است.
به گزارش ایسنا، حسن کاری – مدیرعامل بانک مسکن – چندی پیش در نشستی خبری خرید و فروش وام مسکن را غیرممکن دانسته و گفته بود: آنچه با این عنوان می‌بینیم خرید و فروش ملک که در رهن بانک است که به صورت وکالتی است و در خرید و فروش امتیاز وام واگذار می‌شود. این در حالی است که روزنامه‌ها چندین صفحه آگهی‌های خود را به آگهی‌های خرید و فروش وام اختصاص می‌دهند و این امر در بازار به راحتی انجام می‌شود و به‌رغم غیر قانونی بودن فعالیت مراکز فروش وام با آنها برخورد نمی‌شود.
متصدی یکی از مراکز فروش وام به خبرنگار ایسنا درباره اینکه آیا خرید و فروش وام قانونی است؟ گفت: این امر غیرقانونی است اما ما مسیر قانونی را طی می‌کنیم!
وی با بیان اینکه اگر واسطه بین خریدار و فروشنده کلاهبردار نباشد، مشکلی ایجاد نمی‌شود، اظهار کرد: اگر روند خرید و فروش به درستی طی شود، فروشنده به پول و خریدار به خانه می‌رسد.
یکی دیگر از فعالان این بازار، بازار خرید و فروش وام مسکن را غیرقانونی دانست و گفت: فعالیت در این بازار پشت پرده انجام می‌شود و بسیاری از بانک‌ها از این مساله ‌آگاهی دارند اما اگر دارنده وام به‌طور مستقیم به بانک بگوید قصد فروش دارد، حق امتیاز وام سوزانده می‌شود.
وی با بیان اینکه خرید و فروش وام در قانون تعریف شده است، اضافه کرد: اگر افرادی که به عنوان واسطه اقدام به خرید و فروش می‌کنند به دنبال سود معقول باشند، مشکلی در این بازار ایجاد نمی‌شود.
مدیرعامل بانک مسکن اظهار کرده بود: این کار خلاف و خطرناک است چون اگر فرد فوت کند وکالت ساقط و وکیل متضرر می‌شود. با این حال تا پایان سال این امکان وجود دارد که همه کسانی که وکالتی خریده‌اند به بانک مسکن مراجعه و با تسویه ۱۰ درصد از مبلغ وام آن را انتقال امتیاز بدهند البته در شرایط خاص تسویه پنج درصد مبلغ وام هم امکان‌پذیر است.
وام ۱۸میلیونی مسکن که همواره از پر طرفدارترین وام‌های مسکن به‌شمار می‌رود، این روزها در بازار مسکن توسط مراکز فروش، در صورت عدم ارائه گواهی از سه میلیون و صد هزار تومان تا سه میلیون و سیصد هزار تومان به فروش می‌رسد این در حالی است که در صورت ارائه گواهی توسط مراکز فروش، این وام از سه میلیون و چهارصد هزار تومان تا سه میلیون هفتصد هزار تومان در بازار در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.
گفتنی است قیمت فروش این وام برای انتقال به حومه در صورت عدم ارائه گواهی سه میلیون هفتصد هزار تومان و در صوت ارائه گواهی توسط مراکز فروش چهار میلیون و دویست هزار تومان خواهد بود.
همچنین دارندگان این وام در صورت عدم ارائه یا ارائه گواهی ضمانت می‌توانند وام خود را به ترتیب حدود سه میلیون تومان و سه میلیون پانصدهزار تومان بفروش برسانند.
براساس این گزارش، دارندگان در صورت انتقال به حومه می‌توانند وام خود را از سه میلیون و سیصد تا سه میلیون و هفتصد هزار تومان بفروشند.فعالان این بازار غیرقانونی از افزایش قیمت وام طی یک ماه و نیم اخیر خبر داده و می‌گویند: تعداد درخواست‌کنندگان این وام‌ها زیاد اما تعداد وام‌ها کم است، بنابراین قیمت وام افزایش یافته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.