قیمت جهانی طلا

0

به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار روشن تر شدن سیاست های اقتصادی دولت دونالد ترامپ هستند، قیمت طلا امروز با تغییری اندک در نزدیکی بالاترین رقم ۳ ماه و نیم گذشته باقی ماند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با اندکی تغییر به رقم ۱۲۵۶ دلار و ۹۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه گذشته به بالاترین رقم از ۱۱ نوامبر تاکنون یعنی ۱۲۶۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.
قیمت طلای آمریکا نیز در رقم ۱۲۵۸ دلار ثابت بود.
جیانگ شو، تحلیلگر ارشد گروه طلای شاندونگ در این باره گفت: «بزرگترین عامل تعیین کننده قیمت طلا کاهش نسبی ارزش دلار آمریکا بوده است. مردم فکر می کنند که …. ترامپ نمی خواهد دلار زیاد تقویت شود و بازار فکر می کند که شاید در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ خبری از افزایش نرخ بهره نخواهد بود.»
سرمایه گذاران منتشر سخنرانی سیاستگذاری دونالد ترامپ در نشست مشترک کنگره در سه شنبه شب هستند که انتظار می رود وی سرنخ هایی از برنامه های خود در مورد کاهش مالیات ها ارائه دهد.
شو افزود: «از آغاز امسال، قیمت طلا همواره در حال افزایش بوده است. این موجب ورود تجار بیشتری به بازار خواهد شد.»
حجم دارای های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا در ماه جاری میلادی بیش از ۵ درصد افزایش یافته است.
وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، انتظار می رود قیمت طلا به رقم ۱۲۷۸ دلار برسد.
جفری هالی، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «ما سخنرانی تعدادی از مقامات فدرال رزرو از جمله جانت یلن، را در این هفته خواهیم داشت که می تواند سرنخ بیشتری در مورد برنامه بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره بدهد.»

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.