قیمت جهانی نفت افزایش یافت

0

به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که میزان تولید نفت شیل آمریکا تا سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۱٫۴ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داشت، قیمت نفت خام آمریکا در معاملات آسیایی امروز با کاهش همراه بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۴ سنت کاهش به ۵۳ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا دیروز ۱۳ سنت کاهش یافته بود.
قیمت نفت برنت نیز امروز با ۱۱ سنت افزایش همراه بود و به ۵۶ دلار و یک سنت رسید.
آژانس بین المللی انرژی در گزارش خود از پیش بینی وضعیت بازار نفت در ۵ سال آینده اعلام کرد که اگر قیمت نفت در حدود ۶۰ دلار باقی بماند، تولید نفت شیل آمریکا باز هم افزایش خواهد یافت.
آژانس گفته که اگر قیمت نفت به حدود ۸۰ دلار در هر بشکه برسد، تولید نفت شیل آمریکا تا سال ۲۰۲۲ به میزان ۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داشت. در این گزارش همچنین پیش بینی شده که میزان تقاضا برای نفت در طی ۵ سال آینده افزایش خواهد یافت و در سال ۲۰۱۹ از مرز ۱۰۰ میلیون بشکه خواهد گذاشت. میزان تقاضا در سال ۲۰۲۲ تحت تاثیر اقتصادهای نوظهور به ۱۰۴ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
نگرانی ها در مورد میزان تولید نفت شیل آمریکا موجب شده تا تاثیر ناشی از کاهش تولید های اوپک و برخی دیگر از تولید کنندگان غیر عضو این سازمان خنثی شود.
روسیه و عراق اعلام کرده اند که هنوز خیلی زود است که در مورد تمدید توافق کاهش تولید بحث شود.
وزیر نفت عراق در این باره گفت: ناین تمدید بستگی به قیمت نفت و ثبات بازار خواهد داشت. اگر اوپک تصمیم به کاهش تولید بگیرد، عراق هم کاهش خواهد داد.»

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.