قیمت حامل‌های انرژی در بودجه ۹۶ بازنگری شود

0
به گزارش Consbank، هوشنگ فلاحتیان در گفت‌و‌گو با فارس یادآور شد: هیات عراقی با ترکیبی کامل امروز وارد تهران خواهند شد و اگر مذاکرات مفید باشد در هفته‌های آینده شاهد از سر گیری صادرات برق ایران خواهیم بود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه عنوان می‌شود قیمت برق در بودجه سال آینده افزایشی نداشته است آیا این موضوع مشکلات صنعت برق را بیش از پیش افزایش نخواهد داد، گفت: قطعا وقتی حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد و کارگران بیش از ۱۰ درصد افزایش می‌یابد اما قیمت برق افزایش نمی‌یابد مشکلات صنعت برق که در آن بیش از ۱۱۰ هزار کارمند در بخش تولید، توزیع و انتقال دارد با مشکل مواجه خواهد شد.
فلاحتیان اضافه کرد: با توجه به اینکه تصمیم بر این شده است قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده تغییری نکند باید امیدوار باشیم که در این خصوص تجدیدنظرهایی صورت گیرد تا مشکلات صنعت برق بیش از این نشود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به این سوال که تا قبل از پیک سال آینده چه میزان به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه خواهد شد،گفت: طی هفته جاری قرار است ۲ نیروگاه ۶۴۰ مگاواتی ماهشهر و ۳۲۰ مگاواتی بهبهان توسط معاون اول رئیس جمهور افتتاح و به بهره‌برداری برسد،بنابراین امیدواریم تا قبل از پیک تابستان علاوه بر این نیروگاه‌ها نیروگاه‌های تجدیدپذیر نیز وارد مدار شوند.
وی افزود: برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است تا قبل از پیک مصرف علاوه بر نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر ۵۰۰ تا ۷۰۰ مگاوات دیگر نیز تا قبل از پیک وارد مدار بهره‌برداری شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.