قیمت طلا از مرز ۱۲۳۲ دلار گذشت

0

 
به دنبال تشدید نگرانی ها از بحران مالی منطقه یورو، قیمت طلا با برجای گذاشتن رکوردی جدید به ۱۲۳۲٫۳ دلار در هر اونس رسید اما در ادامه معاملات ۳٫۸ دلار کاهش یافت.
 به گزارش  ConsBank، قیمت جهانی طلا که طی روزهای اخیر و تحت تاثیر نگرانی سرمایه داران از گسترش بحران یونان به دیگر کشورهای منطقه یورو افزایش یافته بود روز گذشته رکورد جدیدی را بر جای گذاشت.
بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو قیمت طلا روز گذشته در بازار نیویورک به رقم ۱۲۳۲٫۳ دلار در هر اونس رسید که این بالاترین قیمت ثبت شده برای طلا در طول تاریخ معاملات آن است.
پیش از آن بالاترین قیمت ثبت شده برای طلا مربوط به آذر سال گذشته بود که طی آن هر اونس به ۱۲۲۶٫۱ دلار رسیده بود.
با این حال در ادامه معاملات دیروز و امروز قیمت جهانی طلا کاهش یافت و در حال حاضر به ۱۲۲۸٫۵ دلار در هر اونس رسیده است که در روز چهارشنبه نسبت به رکورد روز قبل ۳٫۸ دلار کاهش داشته است.
کارشناسان نگرانی سرمایه داران از سرایت بحران مالی یونان به دیگر کشورهای اروپایی ،سقوط ارز واحد اروپایی و کاهش شدید ارزش آن و کاهش شدید شاخص بورس های جهان تقاضا برای طلا را افزایش داده و این امر منجر به افزایش قیمت طلا طی روزهای اخیر شده است.
در روز گذشته ارزش یورو در برابر دلار نزدیک به یک درصد کاهش یافت و به ۱٫۲۶۹۴ دلار رسید.
اکنون که قیمت طلا به رکورد جدیدی رسیده است سرمایه گذاران از خود می پرسند آیا این قیمت ها واقعی است و پابرجا خواهد ماند یا نه. موسسه مورگان ساچس معتقد است در کوتاه مدت قیمت ها در همین سطح باقی خواهد ماند و در سه ماهه سوم ۲۰۱۰ قیمت طلا به ۱۲۵۰ دلار نیز خواهد رسید. برخی موسسات دیگر قیمت ۱۲۵۰ تا ۱۳۵۰ دلاری را برای طلا طی این مدت پیش بینی می کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.