قیمت مسکن در شمال تهران همچنان حبابی است!

0

مشاورین املاک در شمال تهران می‌گویند بازار خرید و فروش مسکن در این منطقه راکد است و قیمت‌های کاذب انگیزه خریداران این مناطق را پایین آورده و اکثرا ترجیح می‌دهند به جای خرید واحد مسکونی تا تعیین تکلیف وضعیت نامشخص فعلی، به سمت بازار اجاره جذب شده و تا زمان تعادل و ثبات بازار اقدام به خرید نکنند.
به گزارش ConsBankبه نقل از دنیای‌اقتصاد، به گفته یکی از بنگاهداران منطقه نیاوران در ابتدای بهار و تابستان که فصل جابه جایی است استقبال از بازار خرید و فروش و اجاره همزمان با هم افزایش پیدا می‌کرد، ولی در سال ۸۹ این افزایش تاحدودی متوجه اجاره شده و بازار خرید از آن بی‌نصیب مانده؛ چرا که افزایش قیمت‌های کاذب و غیرواقعی مخصوصا در مناطق شمالی که قیمت‌ها بالا بوده و متعاقبا حساسیت خریداران نیز بالا است، باعث شده متقاضیان مسکن از مشارکت در این بازار انصراف دهند و به سمت بازار اجاره هجوم بیاورند که این بازار در مناطق مختلف نیز متفاوت است.
وی در ادامه توضیح داد: برای مثال منطقه نیاوران و زعفرانیه با قیمت گذاری بالا باعث ایجاد حباب قیمتی در سایر مناطق شمالی شده‌اند.
این در حالی است که بنگاهدار دیگری که در منطقه فرشته فعالیت می‌کند با تکذیب این مطلب گفت: قیمت‌های کاذب را مالکانی به وجود می‌آورند که چند ملک همزمان برای فروش در نظر گرفته‌اند و برای سود مضاعف یا فروش یکجا شرایط کاذب و غیرواقعی فراهم می‌آورند، ولی مالکانی که یک واحد برای اجاره یا فروش دارند همچنان از قیمت‌های متداول بازار پیروی می‌کنند.
این فعال بازار مسکن نیز وضعیت فروش را شدیدا راکد اعلام کرد و گفت: بازار اجاره نیز به نسبت سال گذشته در همین زمان با رکود مواجه است و برخی از مستاجران ترجیح می‌دهند که با تمدید اجاره، مجددا وارد پرس و جو و جابه‌جایی نشوند و واحد‌های جدیدی را اجاره نکنند.
بنگاهدار دیگری در جردن نیز در ارزیابی خود از بازار خرید و فروش و اجاره ملک در این منطقه عنوان کرد: نرخ اجاره در متراژهای پایین، افزایش داشته؛ چراکه تعداد این واحدها در مناطق شمالی کم است، ولی اجاره و خرید در متراژهای بالا در مناطق جردن، نیاوران، زعفرانیه و… به دلیل کاهش متقاضی با تخفیف بیشتری همراه است.
این فعال بازار نیز در یک برآورد کلی وضعیت خریدو فروش و اجاره را مانند سال گذشته راکد و غیرقابل قبول دانست و اظهار امیدواری کرد که این بازار بلاتکلیف، پس از گذشت فصل بهار و با ورود به تابستان با تغییرات مثبتی مواجه شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.