قیمت مسکن در فرعی‌های تهران

0

ازدحام رفت‌وآمد و اداری بودن برخی از فرعی‌های محدوده خیابان فخرآباد، واقع در منطقه دوازده تهران باعث شده است تا قیمت آپارتمان‌های مسکونی نوساز در این منطقه نوسان زیادی داشته باشد.
به طوری که واحدهای مسکونی نوساز در فرعی‌هایی که کاربرد مسکونی دارند و ازدحام رفت‌وآمد ندارند، از متری یک میلیون و ۶۵۰ هزار تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نوساز در محله‌هایی که بیشتر موقعیت اداری دارند و داخل محوطه شلوغی هستند، بین یک میلیون و ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سوی مالکان پیشنهاد شده است.
به گزارش دنیای اقتصاد وبنا به گفته برخی از مشاوران املاک فعال در خیابان فخرآباد، قیمت آپارتمان‌های مسکونی از ابتدای سال تا امروز متری ۲۰۰ هزار تومان افت داشته است؛ اما نرخ اجاره‌بها در مقایسه با اوایل سال هیچ تغییری نداشته است و به همان میزان نرخ گذشته ثابت مانده است؛ اما مستاجران در حین جست‌وجوی ملک مدام به مشاوران املاک گوشزد می‌‌کنند در حالی که قیمت فروش کاهش پیدا کرده پس چرا نرخ اجاره افت نکرده است؟ از سوی دیگر در حال حاضر به علت پایان گرفتن فصل اجاره تعداد فایل‌های مربوط به اجاره در بازار کاهش یافته است.
تعدادی از مشاوران املاک درباره اینکه این روزها خریداران در بازار مسکن چه می‌خواهند، اظهار کردند: اکثر خریداران ما با سرمایه ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان به بنگاه‌های ما برای خرید مراجعه می‌کنند که با این سرمایه واحد ۷۰ تا ۷۵ متری چند سال ساخت را می‌توانند خریداری کنند، اما مشکل جدی که در رابطه با این مساله وجود دارد، در این محدوده متراژ اکثر واحدهای مسکونی بالای ۸۵ متر مربع و کمتر از ۶۵ متر مربع است؛ به همین خاطر واحد مسکونی با متراژ ۷۰ تا ۸۰ متر مربع به ندرت پیدا می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.