کارگران فقط از گرسنگی نمی‌میرند!

0

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارخانجات آجر فشاری استان تهران ضمن تایید این مطلب، اظهار داشت: در چند سال اخیر کارگران عادی فقط ۲۰ درصد و دیگران افزایش پلکانی دستمزد به میزان ۱۲ تا ۱۵ درصد داشته‌اند.
به گزارش مهر، سیدعلی حسینیان افزود: در کشور ما نمی‌توان با حدود ۲۶۵ هزار تومان زندگی کرد و به همین دلیل است که از قانونگذاران و مسئولان امر سوال می‌شود که «آیا در جریان کرایه‌خانه‌های ۲۰۰ هزار تومانی هستید؟ آیا با ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان می‌توان چرخ زندگی را چرخاند؟» وی تاکید کرد: متاسفانه سال‌هاست به کارگران حقوقی داده می‌شود که فقط از گرسنگی نمیرند و برای هر وعده غذایی، لقمه نانی بخورند!
عضو هیات اجرایی خانه کارگر شهرستان ورامین افزود: با توجه به طرح همدفمند کردن یارانه‌ها که در مدت پنج سال باید هر کالا و حامل انرژی به قیمت واقعی و تمام شده خود برگردد، لزوم بازنگری در میزان افزایش دستمزدها ضروری است. حسینیان خاطر نشان کرد: بحران سختی از لحاظ دستمزد، گریبان جامعه کارگری کشور را گرفته و این مساله هم کارگران و هم کارفرمایان را دچار مشکل کرده است. وی افزود: در شورای‌عالی کار کشور، نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت حضور دارند و اواخر هر سال برای افزایش دستمزدهای سال آینده تصمیم‌گیری می‌کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.