کاهش تولید و مصرف آسانسور در کشور

0

تولید و مصرف آسانسور در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
علی محمد منصوری رییس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: به دلیل رکود ساخت و ساز، مصرف آسانسور نیز در هشت ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
منصوری با بیان اینکه مصرف سالانه آسانسور حدود۲۰ تا ۲۵هزار دستگاه در سال است، خاطرنشان کرد: با توجه به رکود ساخت وساز، به طور حتم تولید و مصرف آسانسور در سال جاری نسبت به سال گذشته کمتر خواهد بود.
وی افزود: واردات بی‌رویه آسانسور کماکان ادامه دارد که عمده واردات نیز مربوط به چین است؛ به این صورت که یک کارخانه، آسانسور را با برندهای مختلف تولید کرده و وارد ایران می‌کند.
رییس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران با بیان اینکه آسانسورهای وارداتی عمدتا به صورت قاچاق و بدون نظارت و تست کیفی وارد ایران می‌شوند، تصریح کرد: به دلیل پایین بودن قیمت آسانسورهای وارداتی، تولیدکنندگان داخلی قدرت رقابت با آنها را ندارند.
وی افزود: بنابراین در شرایط فعلی که مصرف کلی آسانسور به دلیل رکود ساخت و ساز کاهش یافته است، آسانسورهای وارداتی سهم تولید‌کنندگان داخلی در بازار را از آن خود کرده‌اند.
منصوری خاطرنشان کرد: برخی از آسانسورهای وارداتی سطح کیفی پایینی داشته و به دلیل عدم نظارت بر واردات آنها، استفاده از آنها سلامت کاربران را به خطر می‌اندازد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.