کاهش ۲۹ میلیارد دلاری درآمد صنایع نیمه‌رسانا در سال ۲۰۰۹

0

شرکت تحقیقاتی گارتنر بر اساس پیش‌بینی جدید خود اعلام کرد در سال ۲۰۰۹ میلادی میزان درآمدهای صنعت جهانی محصولات نیمه‌رسانا نسبت به سال قبل کاهش خواهد یافت.
به گزارش سی‌نت، این شرکت پیش‌بینی کرده است که در سال جاری میلادی مجموع درآمدهای صنعت نیمه‌رسانا در سطح بین‌المللی نسبت به سال قبل ۲۹ دلار کمتر خواهد بود.
گارتنر توضیح داد که صنعت محصولات نیمه‌رسانا در سال ۲۰۰۹ میلادی ۲۲۶ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که این رقم از درآمدهای سال ۲۰۰۸ آن ۱۱٫۴ درصد کمتر است.
گفته می‌شود ظرف ۲۵ سال گذشته تنها شش بار درآمدهای سالانه این صنعت کاهش یافته و این نخستین باری است که ظرف دو سال متوالی، صاحبان صنعت نیمه‌رسانا با کاهش درآمدهای خود مواجه می‌شوند.
شرکت تحقیقاتی گارتنر توضیح داد که اوایل سال جاری میلادی میزان کلی درآمدهای این صنعت کاهش چشمگیر یافت که مهم‌ترین دلیل آن بحران اقتصادی جهانی و اثرات قابل‌ملاحظه آن بر بخش‌های مختلف صنعت IT بود.
در این میان، با آغاز فصل بهتر درآمدهای حاصل از فروش محصولات نیمه‌رسانا در بازارهای جهانی بیشتر شد و بر این اساس، شرکت گارتنر هم‌اکنون پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۰ میلادی وضعیت مالی تولیدکنندگان محصولات نیمه‌رسانا به وضعیت قبلی خود باز خواهد گشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.