کاهش ۵٫۵ درصدی نرخ سود نوسازی بافتهای فرسوده

0

کاهش ۵٫۵ درصدی نرخ سود تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن و نوسازی بافت های فرسوده ابلاغ و آغاز شده و پرداخت آن مربوط به ماه خاصی نیست.
به گزارش consbank به نقل از فارس، محمد آیینی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت عمران و ‌بهسازی شهری ایران افزود:از آنجا که نرخ سود تسهیلات بافتهای فرسوده از ۱۷،۵ درصد به ۱۲ درصد کاهش و دوره بازپرداخت آن به ۱۰ سال افزایش یافته است، باید اذعان شود که این تسهیلات از خط اعتباری مسکن مهر پرداخت می شود و اینکه مدت زمان خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است.
وی با بیان اینکه تسهیلات بافت فرسوده در حقیقت همانند مسکن مهر شده است تاکید کرد:تسهیلات بافت‌های فرسوده تا چندی پیش طبق همان روال عادی پرداخت می شد، اما روند پرداخت این تسهیلات در حال حاضر همانند مسکن مهر با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله خواهد بود.
میزان این تسهیلات ۱۵ میلیون تومان است، اما اگر سازندگان در محدوده مصوب بافت‌های فرسوده از فناوری‌های نوین استفاده کنند، میزان وام به ۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
از محل خط اعتباری طرح مسکن مهر در سال جاری به ۳۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات اختصاص داده می‌شود که طی چند ‌ماه گذشته ۱۷ هزار واحد مسکونی به بانکها معرفی شدند و ۳ واحد مسکونی قسط اول تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند. بنابراین گزارش، برای سال آینده ۱۳۰ هزار واحد مسکونی و باید در سال پایانی برنامه پنجم ۲۱۰ هزار واحد مسکونی نوسازی شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.