کرمان ۴۱ بار لرزید

0

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان گفت: از روز نخست فروردین‌ ماه سال جاری تا امروز ۴۱ زمین لرزه در استان ثبت کردیم که ۹ مورد آنها بیشتر از سه ریشتر بود و توسط مردم قابل احساس بوده است.
به گزارش ConsBank به نقل از فارس، محسن صالحی در جلسه شورایعالی مدیریت بحران استان اظهار داشت: در اسفند ماه سال گذشته آیین‌نامه اجرای تشکیل سازمان مدیریت بحران ابلاغ شد، بر این اساس دفتر بازسازی و حوادث غیرمترقبه به دفتر مدیریت بحران بدل شد.
وی افزود: ستاد حوادث غیرمترقبه دیگر وجود ندارد و شورایعالی مدیریت بحران با یک ترکیب جدید فعالیت می‌کند.
مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان تصریح کرد: کارگروه‌های ۲۳گانه محدودتر و اجرایی‌تر شدند و پنج درصد اعتبارات شورای توسعه و برنامه‌ریزی با عنوان مدیریت بحران باید طبق قانون جدید هزینه شود و با توجه به مصوبه مجلس، معاون عمرانی استاندار به عنوان جانشین استاندار در شورایعالی مدیریت بحران است.
صالحی خاطرنشان کرد: چارت سازمانی دستگاه‌های استان توسط وزارتخانه‌ها در دست تدوین است و طبق مقررات تا پایان تیر ماه سال جاری باید ابلاغ شود.
وی بیان داشت: هر واحد سازمانی استانی باید یک مدیریت با سه اداره در زمینه مدیریت بحران در درون خودش شکل دهد، وزارت کشور در بحث مدیریت بحران جایزه تعیین کرده بود، استان‌هایی که در نوروز سال جاری کشته‌های کمتری نسبت به سال گذشته داشته باشند، جوایزی را تقدیمشان می‌کردند که در بحث بلایای طبیعی استان کرمان نسبت به سال گذشته کاهش دارد.
مدیرکل حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان اضافه کرد: از روز نخست فروردین ‌ماه سال جاری تا امروز ۴۱ زمین لرزه در استان ثبت کردیم که ۹ مورد آنها بیشتر از سه ریشتر بود و توسط مردم قابل احساس بوده است.
صالحی گفت: در اسفند ماه سال گذشته ستاد حوادث کشور تکلیف کرد، جزوات، بروشور و عکس‌هایی در دسترس مسافران نوروزی قرار دهیم که تا ۲۸ اسفند ماه پارسال طراحی آنها را انجام دادیم و در روز نخست فروردین یک بسته آموزشی با عکس توسط چادرهای نوروزی در شهر کرمان توزیع شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.