لایحه برنامه مجموعه‌ای از آرزوهای دولت است

0

عضو کمیسیون عمران کلی‌گویی‌های برنامه پنجم را بیشتر از برنامه چهارم توسعه دانست و گفت: این برنامه عملیاتی نیست و دولت مجموعه‌ای از خواسته‌ها و آرزوهایش را برای افزایش اختیارات خود به مجلس ارائه کرده است.
به گزارش فارس، علی‌اکبر اولیا اظهار داشت: برنامه پنجم هنوز به‌طور رسمی چاپ نشده و به‌دست نمایندگان نرسیده است، معمول این بوده که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، این کار را انجام می‌داد اما هنوز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه باید کمبودهای برنامه چهارم، در برنامه پنجم برطرف می‌شد، افزود: تلاش نمایندگان این است که زمان بررسی برنامه پنجم به سال آینده موکول شود؛ هرچند استفاده از تجربیات برنامه چهارم، تا حد زیادی محقق نمی‌شود و زمان برای بررسی برنامه پنجم بسیار محدود است.
اولیا اظهار ‌داشت: باید آسیب‌شناسی برنامه چهارم، اشکالات موجود در برنامه و اجرا و دستاوردهای برنامه چهارم طی تحقیق و تفحص در برنامه چهارم به سرعت انجام گیرد تا حتی‌الامکان در برنامه پنجم گنجانده شود.
نماینده یزد با اشاره به اینکه کمیته تحقیق و تفحص از برنامه چهارم از سه هفته پیش کار خود را آغاز کرده است، یادآور شد: کلی‌گویی‌ها در برنامه چهارم زیاد بوده و این برنامه غیرعملیاتی است، اما برنامه پنجم از برنامه چهارم غیرعملیاتی‌تر و کلی‌تر است. وی افزود: برنامه پنجم، هیچ الزامی برای دولت ایجاد نکرده و همه اختیارات در دست دولت است؛ چه این برنامه قانونی شود یا نشود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.