لزوم سرعت گام‌های آهسته افزایش قیمت آب

0
به گزارش Consbank، علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه آب یک سرمایه ملی است، اظهار کرد: یکی از بحث‌هایی که موجب کاهش هدررفت آب می‌شود، موضوع قیمت است. لذا لازم است که در این شرایط دولت توجه ویژه‌ای به قیمت تمام شده آب و آنچه که از مردم اخذ می‌شود، توجه شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر اختلاف زیادی بین قیمت تمام شده آب و قیمتی که از مردم اخذ می‌شود، وجود دارد. به طوری که می‌توان گفت: قیمت اتخاذی از مردم نصف قیمت تمام شده آب است.
وی با اشاره به وضعیت منابع آبی پردیس و پرند عنوان کرد: مشکل عمده‌ای که در این میان وجود دارد، محدودیت منابع مالی قید شده که متاسفانه تاکنون وعده‌های داده شده در این زمینه تحقق نیافته است.
وی با بیان اینکه برای پروژه‌های پردیس و پرند باید تمام زیرساخت‌ها تدارک دیده می‌شد، گفت: در حال حاضر اولویت اول ما تصفیه‌خانه پردیس و پرند است که ظرف یک ماه آینده آماده افتتاح هستند. 
همچنین مدول دوم این دو تصفیه خانه نیز به زودی قرار است آغاز شود که هر کدام به ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند.
وی ادامه داد: علاوه بر این مسئله شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز تعهداتی داشته که هنوز کار اجرایی آن را آغاز نکرده است اما شرکت آب و فاضلاب استان تهران قصد دارد مدول دوم پردیس و پرند را به زودی آغاز کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.