لزوم وحدت رویه در مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز

0

مدیرکل حریم شهرداری تهران با تاکید بر لزوم وحدت رویه در مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز گفت: با تلاش‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته با استانداری تهران در سه ماهه نخست امسال، همه روستاها در حریم‌های شهرهای مجاور خود قرار گیرند تا با اعمال مدیریتی واحد و قانونی بتوان از ساخت وسازهای غیرمجاز در آنها جلوگیری کرد.
به گزارش ConsBank ، سید صباح الدین متقی افزود: مهمترین هدف ما درسال جدید تلاش برای ایجاد وحدت رویه در مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز دراین محدوده‌ها و بویژه در روستاهاست.
وی افزود: بزرگترین مشکل ما دربحث حریم ، مربوط به روستاهایی است که ساخت و ساز به صورت غیرمجاز درآن ها صورت گرفته و آنها را کم کم به شهر تبدیل می کند.
مدیرکل حریم شهرداری تهران خاطر نشان کرد: صدور مجوزهای ساخت وسازو تهیه طرح های “هادی ” در روستاها برعهده دهیارها و بنیاد مسکن استان تهران است اما در این زمینه هنوز با نابسامانی هایی مواجهیم که در نهایت موجب بروز مشکلات فعلی درمحدوده حریم شهرتهران شده است .
متقی با اعلام آمادگی شهرداری برای همکاری با بنیاد مسکن و استانداری در این زمینه گفت : شهرداری تهران از هیچ گونه تلاشی برای کمک به سازمانهای مرتبط و مسئول درجهت ساماندهی وضعیت ساخت وساز درحریم تهران فروگذار نکرده است و در سال گذشته نیز هزینه تهیه و اجرای تعدادی از طرح های هادی که در حقیقت جزیی از وظایف بنیاد مسکن به حساب می آید از سوی شهرداری تهران پرداخت شد.
وی ابراز امیدواری کرد با تلاش ها و رایزنی های صورت گرفته با استانداری تهران درسه ماهه نخست سال ۸۹ ، همه روستا ها درحرایم شهرهای مجاور خود قرار گیرند تا با اعمال مدیریتی واحد و قانونی بتوان از ساخت وساز های غیرمجاز در آن ها جلوگیری کرده وبا پیشگیری های اصولی از مخاطراتی که حریم پایتخت را تهدید می کند ، حفاظت کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.