مازاد بودجه کویت به ۲۰ میلیارد دلار می رسد

0

وزارت دارایی کویت پیش بینی کرد که به دنبال افزایش درآمدهای نفتی، مازاد بودجه کویت در هفت ماه نخست سال جاری به ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ، وزارت دارایی کویت پیش بینی کرد: از آنجا که درآمدهای نفتی کشور بیش از پیش بینی ها بوده است، انتظار می رود مازاد بودجه این کشور در ۷ ماه نخست سال مالی ۲۰۱۰- ۲۰۰۹ (منتهی به مارس ۲۰۱۰) به پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دینار (۲۰ میلیارد دلار) برسد.
بر اساس آمار پایگاه اینترنتی وزارت دارایی کویت، درآمدهای کویت در مدت یادشده در مجموع ۹ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دینار و هزینه های این کشور سه میلیارد و ۹۹۰ میلیون دینار است.
حدود ۱۰ درصد از درآمدهای کویت در صندوق ذخیره ارزی موسوم به نسل های آینده، ذخیره می شود.
دولت کویت پیشتر پیش بینی کرده بود که در سال مالی ۲۰۱۰- ۲۰۰۹ بر مبنای نفت ۳۵ دلاری با چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دینار کسری بودجه رو به رو خواهد بود. هم اکنون نفت خام در سطوح ۷۶ بشکه برای هر دلار داد و ستد می شود.
آمار پایگاه اینترنتی وزارت دارایی کویت حاکی از آن است که درآمدهای نفتی کویت در ۷ ماه نخست سال مالی جاری (۲۰۱۰- ۲۰۰۹) ۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون دینار و درآمدهای غیر نفتی آن ۵۴۹ میلیون و ۸۵۰ هزار دینار بوده است.
آمارهای رسمی نیز پیشتر نشان داد: به دنبال درآمدهای بالاتر نفتی در پی افزایش بهای نفت، کویت که ششمین تولید کننده بزرگ اوپک است در سال مالی ۲۰۰۹- ۲۰۰۸ دو میلیارد و ۷۴۰ میلیون دینار مازاد بودجه داشت.
هزینه های پیش بینی شده دولت کویت در سال مالی جاری ۱۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دینار و درآمدهای این کشور هشت میلیارد و ۱۰۰ میلون دینار است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.