مالکان اگر امروز اقدام به فروش کنند بهتر از فردا است

0

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه به‌نظر نمی‌رسد تا سال آینده رکود بازار مسکن از بین برود، گفت: اکنون بهترین زمان خرید خانه است و مالکان اگر امروز اقدام به فروش کنند بهتر از فردا است.
احمدرضا سرحدی کارشناس مسکن در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شهر تهران از نظر عددی مشکل کمبود مسکن نداریم اما با توجه به قیمت‌ها، بسیاری از افراد توانایی خرید واحدهای مسکونی موجود را ندارند.
وی با بیان اینکه برخی در شهر تهران دارای تعداد بسیار زیادی آپارتمان هستند، خاطرنشان کرد: این افراد آپارتمان‌های خود را نگه داشته‌اند زیرا خریدار واقعی وجود ندارد و سوداگری نیز به دلیل مسائل اجتماعی تعطیل شده است.
سرحدی با اشاره به اینکه تعداد آپارتمان‌ها و متقاضیان تقریبا برابر است، گفت: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران و سازندگان حوزه مسکن سرمایه بی‌نهایت ندارند، سرمایه آنها در شرایط رکود در ساختمان‌های ساخته شده دفن شده است و اگر بخواهند ساختمان‌های خود را کمتر از قیمت‌ تمام شده عرضه کنند دچار ضرر می‌شوند بنابراین تا زمانی که امنیت اقتصادی وجود ندارد و بلاتکلیفی در جامعه حاکم است، سرمایه‌گذاری در این حوزه انجام نمی‌شود.
وی به خطر ورود سرمایه‌ها به بخش‌های مصکوکات، طلا و کالاهای اساسی اشاره و تصریح کرد: تا حدودی این امر اتفاق افتاده است و تا زمانی که مسائل اجتماعی حل نشود رکود مسکن ادامه دارد که به معنای وجود نداشتن تقاضا نیست.
این کارشناس مسکن در ادامه با بیان اینکه تقاضا در حال افزایش است، افزود: سالانه حدود یک میلیون تقاضا به تقاضاهای گذشته اضافه می‌شود این در حالی است که قیمت ملک به اندازه‌ای نیست که افراد بتوانند مسکن تهیه کنند بنابراین کمک دولت و ایجاد تسهیلات و امکانات برای اقشار ناتوان ضروری است.
سرحدی با بیان اینکه هرچه افراد اقدام به خرید خانه نکنند بازهم خانه ارزان‌تر می‌شود، گفت: سرمایه به سمتی هدایت می‌شود که مطمئن و سودآور باشد بنابراین نمی‌توان سرمایه را با دلالت جابه‌جا کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.