مالیات بر ارزش افزوده، تورم ایجاد کرده است

0

رئیس اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدی و خدمات تولیدکنندگان ایران به دولت پیشنهاد کرد تا برای بهتر شدن وضعیت اقتصادی چند سالی از تولیدکنندگان مالیات بر ارزش افزوده اخذ نشود.
به گزارش consbank به نقل از تهران‌امروز، سیدمحمد موسوی درحاشیه همایش تعاونی تولید و مالیات بر ارزش افزوده گفت: اگر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی دو سال به تاخیر بیفتد تا سازوکار لازم برای آن تعریف شود، از متضرر شدن تولیدکنندگان و برگشت چک‌های آنها جلوگیری خواهد شد.
به گفته موسوی، در تسهیلات ارائه شده از سوی بانک‌ها به‌رغم تاکید رئیس‌جمهوری مبنی بر نرخ سود ۱۲ درصدی شاهد دریافت سود ۲۱ درصد از سوی موسسات اعتباری و بانک‌ها هستیم.
وی تصریح کرد: از دولت انتظار داریم نسبت به رعایت سود تسهیلات ارائه شده به واحد‌های تولیدی و تعاونی توجه خاصی کند تا اشتغال موجود حفظ شود.
موسوی اظهار داشت: هم‌اکنون از تولیدکنندگان در مقاطع مختلف مالیات اخذ می‌شود که این مساله خود باعث دامن زدن به افزایش تورم و همچنین بیکاری به دلیل بالا رفتن هزینه‌های تولید می‌شود. به گفته او، بهتر است دولت تدابیری اتخاذ کند تا مالیات از مصرف‌کننده نهایی در فروشگاه‌ها اخذ شود تا از این طریق بخشی از مشکلات تولیدکنندگان رفع و از حجم بدهی‌های آنان کاسته ‌شود.
در ادامه این همایش سیدکاظم دلخوش، رئیس فراکسیون تعاون مجلس ضمن انتقاد از افزایش وابستگی اقتصاد به نفت خاطر نشان کرد: در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور کاهش وابستگی پنج‌درصدی در هر سال به نفت پیش‌بینی شده ولی متاسفانه بعد از چند سال می‌بینیم که وابستگی کشور به نفت زیاد شده است.
وی افزود: موانعی که در سرراه توسعه سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی و تعاونی قرار دارد باید برداشته شود. رئیس فراکسیون تعاون مجلس اظهار داشت: دستگاه‌های حاکمیتی موظف هستند تا شرایط واگذاری اقتصاد دولتی به تعاونی‌ها و بخش خصوصی انجام شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.