مالیات سنگین برای صاحبان خانه‌های خالی

0

معاون عمران و بهسازی شهری وزارت مسکن و شهرسازی گفت: نقش ارائه تسهیلات در رونق بازار مسکن بسیار مهم است.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا، احمد صادقی گفت: مسکن مهر با اتکا به تسهیلات بانکی ساخته می‌شود و به دنبال این هستیم تا این تسهیلات را به روش‌های مختلف واگذار کنیم.
وی با اظهار تأسف از این‌که در پروژه مسکن مهر در بسیاری از شهرها حتی یک فضای عمومی کوچک هم برای مردم در نظر گرفته نشده است، افزود: پروژه مسکن مهر یکی از پروژه‌های موفق است و مسوولان باید در بازدیدها، مدیران بانک‌ها را هم بیاورند تا در جریان پیشرفت پروژه قرار گیرند و جهت آزادسازی وام‌ها سخت‌گیری نکنند.
وی گفت: درصدد هستیم این تسهیلات را به تعاونی‌ها و افرادی که درصدد هستند ساخت و ساز گروهی داشته باشند، همچنین کسانی که ساختمانی مقاوم دارند و می‌خواهند چند طبقه اضافه کنند، ارائه دهیم که این امر موجب خواهد شد در جهات مختلف ساخت مسکن داشته باشیم.
صادقی با اعلام این‌که تأمین مسکن یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم است، تصریح کرد: اگر در حال حاضر در قیمت مسکن رکود حاکم شده، به این جهت است که عرضه و تقاضا رو به متعادل شدن است.
وی افزود: تا زمانی که مشکل مسکن به صورت اساسی رفع شود، ساخت و ساز خواهیم داشت به‌گونه‌ای که طی سال جاری و آینده بسیاری از کسانی‌ که در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده‌اند، صاحب‌خانه خواهند شد.
معاون عمران و بهسازی شهری وزارت مسکن و شهرسازی با اشاره به این‌که در دهه فجر امسال بالغ بر ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر افتتاح و تا پایان سال آینده تعداد دیگری به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: درصدد هستیم مشکل مسکن را در کشور به صورت ریشه‌ای رفع کنیم.
وی افزایش نشست‌های مختلف بین دولت و بخش خصوصی از جمله انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران را در امر مسکن از جمله راهکارهای بهتر شدن رابطه و تعامل بین بخش خصوصی و دولتی دانست و اظهار کرد: درصدد هستیم با این نشست‌ها سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان را به روش‌هایی که سود عادلانه در احداث مسکن داشته باشند و مسکن را به صورت عادلانه به مردم واگذار کنند، هدایت کنیم.
وی با اعلام این‌که بازار مسکن هنوز اشباع نشده و تنها بعضی افراد سودجو با احتکار کردن واحدهای مسکونی خود قصد دارند واحدهای خود را به سود و زیان به فروش برسانند، گفت: دولت درصدد است برای این‌گونه خانه‌هایی که خالی از سکنه است، عوارض و مالیات سنگین در نظر بگیرد تا مالکان یا مجبور به فروش شوند یا خانه‌ها را با دادن اجاره در اختیار مردم قرار دهند که این امر موجب تعادل در بازار مسکن خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.