ماموریت جدید بانک مرکزی برای هدفمندی یارانه‌ها

0

سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت از ماموریت جدید بانک مرکزی برای بررسی آثار ۱۰ سناریوی اصلاح قیمت حاملهای انرژی بر متغیرهای کلان کشور خبر داد.
به گزارش consbank به نقل از مهر، محمدرضا فرزین گفت: کارگروه تحول اقتصادی دولت در یکی از جلسات اخیر خود موضوع آثار ۱۰ سناریوی اصلاح قیمت حاملهای انرژی بر متغیرهای کلان کشور همچون تورم، رشد اقتصادی، سرمایه گذاری و مصرف کل را بررسی و در این این راستا ماموریت جدیدی به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محول کرده است.
وی افزود: مقرر شده است بانک مرکزی این موضوع را بررسی و در جلسات آتی کارگروه تخصصی تحول اقتصادی دولت ارائه کند، ضمن اینکه بانک مرکزی با بررسی این ۱۰ سناریو، پیشنهادی نیز در این خصوص ارائه خواهد کرد.
فرزین با اشاره به برخی سناریوهای مطرح درباره قیمت برق و گاز اظهارداشت: یک سناریو این است که قیمت تبعیضی و ترجیحی برق و گاز برای تولیدکنندگان در سال آینده تغییر نکند، سناریوی دیگر بر اصلاح قیمت همراه با رشد متوازن آن تاکید دارد.
سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی دولت گفت: سناریوهای مختلفی نیز درباره اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها در پنج سال مطرح است. به عبارت دیگر، سناریوهایی چون اصلاح قیمتها در دو، سه و پنج فاز انجام شود، مطرح و آثار هر کدام از آنها در حال بررسی است.
وی اعلام کرد در جلسه این هفته کارگروه تحول اقتصادی، موضوع حسابهای بانکی و آمادگی نظام بانکی در این باره و بسته سیاستی – حمایتی صنعت در دستور کار قرار دارد.
به گفته فرزین، کارگروه تخصصی تحول اقتصادی نیز موضوعاتی چون تاثیر هدفمندی یارانه‌ها بر متغیرهای کلان، آئین نامه نحوه حمایت از بخش صنعت و تولیدکنندگان در زمان هدفمندی یارانه ها را بررسی خواهد کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.