ما به زندگی نور طبیعی می‌دهیم

0

نورطبیعی سرچشمه وجود همه هستی است و به عنوان منبع بی‌بدیل انرژی حیات‌بخش، بر روی زمین محسوب می‌شود. تابش نور بر اجسام، برای آن‌ها یک محیط مرئی وپیرامونی ایجاد می‌کند وجمع شدن سایه در پشت اشیاء به آ‌‌ن‌هاعمق می‌بخشد. بدین صورت وتنها درمرزهای روشنایی و تاریکی و در نهایت برتری‌های روشنایی است که اشیاء برای ما معنی پیدا کرده و دیده می‌شوند.
یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های نورطبیعی توالی و دگرگونی آن در طول روز است و بدین ترتیب با توجه به رنگ نور در ساعات مختلف روز و انعکاس رنگ‌های اشیاء دریکدیگر همچنین تاثیر رنگ‌های پیرامونی در آن، نورطبیعی تأثیر شگرف خود را به‌عنوان یک عنصرکاملاً اثربخش بر روح و ذهن انسان نمایان می‌سازد.
از دیدگاه فعالان صنعت ساختمان نیز نورطبیعی، جز اساسی و ضروری درهربنا محسوب می‌شود و به عبارت دیگردر هنر ساختمان‌سازی و معماری نورطبیعی یکی از اجزایی است که همپای دیگر عناصر و مفاهیم از قبیل ساختار، فضا، مصالح، رنگ و … مطرح می‌شود. زمانی که نور طبیعی را به داخل فضای ساخته شده هدایت می‌کنیم، دراصل نوعی ارتباط بین ساختمان و محیط خارج ایجاد می‌نماییم. بدین‌گونه در فضاهای داخلی متفاوت که هریک ماهیت خاص خود را اعم ازصنعتی، تجاری، مسکونی، آموزشی، هنری و ….. دارند، می‌توان جلوه‌های متفاوتی ایجادکرد.
گرایش صنعت ساخت‌وساز درکشورمان به سمت دانش‌محوری و مطابقت با استانداردهای جهانی ازیک سو ، همچنین اهتمام فعالان این صنعت درجهت تطابق با معیارهای زیبا‌شناختی بشر در عین رعایت اصول ایمنی و زیست محیطی، ما را بر آن داشت تا توانمندی خود رادر این عرصه تبیین کنیم. از سوی دیگر ضرورت حفظ منابع ارزشمند انرژی و اهمیت بحث مدیریت این منابع و بهینه‌سازی مصرف آن، انگیزه مهم دیگری بود تا به ترسیم تصویری روشن ازعملکرد و دستاوردهای خود در این مسیر در «شرکت ورق‌کار» بپردازیم .
شرکت ورق‌کار، با داشتن تجربه‌ای به قدمت نیم قرن در صنعت نورگیر ساختمان ، برای اولین بار درکشور به تولید نورگیرهای سقفی بدون محدودیت ابعاد، درکنار سایر انواع نورگیرها پرداخته تا با هدایت نورطبیعی به داخل بنا ضمن تأمین روشنایی موردنیاز، درصرفه‌جویی منابع دیگرانرژی ازجمله برق سهم مؤثری ایفا نماید. پیشگیری از ورود اشعه‌های زیانبارخورشید به داخل سازه‌ها، افزایش ضریب ایمنی، همچنین کاهش هزینه‌های حفظ و نگهداری درمقایسه با محصول جایگزین (نورگیرهای شیشه‌ای)، بالابودن میزان ضربه‌پذیری و مقاومت در برابرعوامل طبیعی و تنش‌های حرارتی، عملکرد به عنوان
یک عایق صوتی و رطوبت، همچنین سازگاری با محیط زیست، شرکت ورق‌کار را درتحقق آرمان خود در مشتری‌مداری و کیفیت محوری یاری رسانده تا شکوه آسمان، میهمان جاودانه سرایتان شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.