ما دلال هستیم

0

اگر آمار صدور پروانه‌های ساخت کاهش یافته، ساخت و ساز طرح مسکن مهر افزایش یافته است.
مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: در جلساتی که در وزارت مسکن برگزار می‌شود و همچنین در جلسات هیات دولت، طرح مسکن مهر تقویت شده و وزیر مسکن نیز این طرح را پشتیبانی کرده و حتی قصد هدایت آن به داخل شهرها را نیز دارند.
وی افزود: دستورالعملی صادر شده مبنی بر اینکه تعاونی‌ها و مالکین زمین که اعضای آنها واجد شرایط مسکن مهر باشند در صورت تمایل و پس از پالایش اعضا توسط وزارت تعاون می‌توانند از تسهیلات مسکن مهر به میزان ۱۵ میلیون تومان به ازای هر واحد استفاده کنند.
خسروی با بیان اینکه این امکان برای ساختمان‌های نیمه کاره زمین‌های داخل شهرها قابل اجرا است، گفت: با توجه به تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور در کارگروه مسکن، اعضای تعاونی‌های مسکن و افراد غیر تعاونی (به صورت انفرادی) که خود مالک زمین مسکونی در داخل محدوده بوده و واجد شرایط مسکن مهر ( به جز شرط مربوط به مالکیت زمین ) هستند برای ساخت واحدهای خود مشمول پرداخت تسهیلات می‌شوند.
وی درباره قیمت مسکن گفت: ما باید واقعیت‌ها را مطرح کنیم و اگر اکنون می‌گوییم قیمت خانه کاهش داشته واقعیت را می‌گوییم اما عده‌ای که به کسب سود بسیار زیاد تمایل دارند از کاهش قیمت مسکن ابراز نارضایتی می‌کنند.
خسروی با اشاره به اینکه باید از سوداگری جلوگیری کنیم، تصریح کرد: افزایش قیمت خانه مانند سال ۸۶ تکرار نمی‌شود و در شرایط فعلی تسهیلات فقط به طرح مسکن مهر و ساخت وساز تعلق می‌گیرد.
وی افزود: این امر باعث کاهش تولید نمی‌شود چراکه سازندگان حرفه‌ای دست از تولید نمی‌کشند به ساخت و ساز ادامه می‌دهند اما کسانی که قصد کسب سودهای کلان و پیمودن راه صدساله را در یک شب داشتند به مشکل رو به رو شده‌اند.
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه هدف از کد رهگیری، ساماندهی املاک و مستغلات است، اظهار کرد: کد رهگیری از تخلفات و کلاهبرداری، جلوگیری کرده و نقش بسیاری در کاهش قیمت مسکن داشته است.
وی با بیان اینکه به اعتقاد بنده کد رهگیری در کاهش تخلفات و نابسامانی‌ها ۶۰ درصد سهم داشته است، ادامه داد: مالکیت محترم است و تعیین نرخ توسط مالک صورت می‌گیرد.
خسروی با بیان اینکه مشاوران املاک باعث گران شدن مسکن نمی‌شوند و دلیل گران شدن سرمایه‌داران و انبوه‌سازان هستند، خاطرنشان کرد: ما دلال هستیم و دلال به معنای دلالت‌کننده است و اگر خریدار به ارزان خریدن و فروشنده به گران فروختن تمایل دارد، دلال با دلالت بین دو طرف توازن قیمت را به وجود می‌آورد.
گفتنی است طی ۹ ماه گذشته استان تهران با حدود ۱۴۸ هزار و ۸۰۰ قرارداد دارای و همچنین استان خراسان جنوبی با حدود ۸۰ قرارداد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان قراردادهای ثبت شده را به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین پس از تهران بیشترین تعداد قراردادها به ترتیب در استانهای فارس، گیلان، اصفهان و قزوین ثبت شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.