متروی تهران به فرودگاه مهرآباد متصل می‌شود

0

اجرای طرح اتصال فرودگاه مهرآباد به شبکه متروی تهران ۵/۲ سال طول می‌کشد و بهره‌برداری از آن در پایان سال ۱۳۹۰ آغاز می‌شود.
به گزارش ایلنا، سید نصیرالدین شاهرخی مجری پروژه‌های متروی شرکت بلندپایه که اجرای این طرح را برعهده دارد، گفت: اجرای طرح اتصال فرودگاه مهرآباد به شبکه متروی تهران ۵/۲ سال طول می‌کشد و بهره‌برداری از آن در پایان سال۱۳۹۰ آغاز خواهد شد.
شاهرخی درباره جزئیات این طرح افزود: متروی فرودگاه مهرآباد از خط شماره ۴ شبکه اصلی مترو در ابتدای جاده مخصوص کرج منشعب و به سمت فرودگاه کشیده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه متروی مهرآباد دارای ۳ ایستگاه است، گفت: متروی فرودگاه مهرآباد بدون تلاقی با ساختمان‌های مسیر، از ابتدای خیابان فرودگاه آغاز و پس از ایستگاه‌های اول در مقابل شرکت هواپیمایی هما و ایستگاه دوم در ترمینال شماره ۲، به ایستگاه سوم واقع درترمینال شماره ۴ فرودگاه ختم می‌شود که مجموع این مسیر ۵/۲ کیلومتر خواهد بود.
شاهرخی افزود: بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، متروی مهرآباد در صورت تکمیل قادر به جابجایی ۵ هزار مسافر در ساعت در طول مسیر ۵/۲ کیلومتری و ایستگاه‌های سه گانه خواهد بود.
مجری این طرح با اعلام اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه هزینه اجرای این طرح بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان است، افزود: با نصب کارگاه در نزدیکی خیابان فرودگاه، عملا اجرای طرح آغاز شده و در حال طراحی فاز یک، ایستگاه‌ها و هواکش‌ها هستیم.
وی در زمینه دسترسی مسافران از ایستگاه‌های سه‌گانه به محیط فرودگاهی و ترمینال ها گفت: برای این کار طرح‌های مختلف از جمله استفاده از نقاله‌های متحرک در نظر گرفته شده است که با نظر شرکت فرودگاه‌های کشور انتخاب و اجرا خواهد شد.
مجری طرح متروی مهرآباد به امکان طراحی و تعبیه مجتمع‌های ایستگاهی تجاری در ایستگاه‌های سه‌گانه متروی فرودگاه اشاره کرد و گفت: در صورت توافق شرکت فرودگاه‌ها با طراحی و اجرای مجتمع‌های ایستگاهی، این موضوع می‌تواند منجربه درآمدزایی برای این شرکت شود.
به گفته شاهرخی با اتمام این طرح در پایان سال ۱۳۹۰ هموطنان از نقاط مختلف تهران امکان دسترسی به فرودگاه مهرآباد و بالعکس را از طریق شبکه مترو خواهند داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.