محدودیت‌های ترافیکی اطراف تونل توحید به خاطر بتن‌ریزی است نه ریزش

0

با انتشار اخبار ریزش دیواره تونل توحید نگرانی‌هایی از جانب مسوولان برای افتتاح به موقع این تونل و مردم به دلیل ایمنی این پروژه به وجود آمد، ولی معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران با تکذیب این ریزش اعلام کرد: ایمنی این تونل کاملا تامین شده و هیچ گونه ریزشی در آن صورت نگرفته است. سید جعفر تشکری‌هاشمی در دویست و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به ایمنی کامل تونل توحید توضیح داد: برخی افراد می‌خواهند یک کار شیرین را به کام مردم تلخ کنند و بدون نظر کارشناسی می‌گویند که تونل توحید ریزش کرده است. وی ریزش تونل توحید را تکذیب کرد و افزود: تونل توحید هیچ ریزشی نداشته و ترافیک چند روز اخیر اطراف آن مربوط به بتن‌ریزی دیواره بیرونی بوده است.
تشکری‌هاشمی تصریح کرد: برخی افراد برای یک طرح بزرگ، موارد پیش پا افتاده‌ای را مطرح می‌کنند در حالی که کار در منطقه قدیمی شهر به طور طبیعی با مشکلاتی روبه‌رو است.
وی همچنین با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای نحوه تردد در اطراف این پروژه گفت: مطمئن باشید ایمن‌ترین نقطه شهر تونل توحید است و در حال حاضر نیز خیابان‌های اطراف تونل وضعیت کاملا عادی دارند، ولی به مدت یک هفته در این خیابان‌ها تردد خودرو نداریم تا تونل به طور کامل تکمیل شده و بتن‌ریزی آن به طور کامل انجام شود.
معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران با تایید سطح بالای ایمنی تونل گفت: طبیعی است با بسته شدن خیابان‌ها به دلیل بتن‌ریزی دیواره بیرونی تونل ترافیک سنگینی داشته باشد، اما با هماهنگی راهنمایی و رانندگی در این خیابان‌های اطراف مسیرهای جایگزین در نظر گرفته شده که مشکل ترافیک را حل کرده است.
وی از تبدیل کنار گذر موقت تونل به کنار گذر دائمی خبر داد و در این باره گفت: با انجام این کار تردد به صورت عادی صورت می‌گیرد. تشکری‌هاشمی همچنین درباره محدوده طرح ترافیک خاطرنشان کرد: از آنجا که در محدوده مرکز شهر تردد زیاد است و امکان ورود به منطقه طرح ترافیک برای همه فراهم نیست، شهرداری تهران سیستم نرم‌افزاری را در نظر گرفته که بر اساس آن متقاضیان ورود به طرح می‌توانند از روز قبل از طریق اینترنت ثبت‌نام کرده و مجوز ورود به طرح ترافیک را دریافت کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.