محدودیت‌‌ ترافیکی طرح نوروزی جاده‌ای

0
به گزارش Consbank، بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌ ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.
با توجه به بارش برف در استان‌های سردسیر، به رانندگان محورهای کوهستانی توصیه می‌شود، حتماً خودرو خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.
کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته‌ براساس‌ اطلاعات‌‌‌‌‌‌ ۱۹۰۶ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۴٫۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۹٫۷ درصد‌، اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.
پرترددترین جاده‌های کشور
آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج‌، آزادراه ‌‌کرج‌-قزوین، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزاد راه ‌ قم-تهران‌‌ ، ‌مسیر پاکدشت-تهران‌ و تهران-پاکدشت،‌ محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌‌‌‌ و محور ساوه-تهران و تهران-ساوه و مسیر کرج-ماهدشت‌ و محور جاجرود-تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌.‌‌‌‌‌‌‌‌
* محدودیت‌های ترافیکی طرح نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین
با توجه به افزایش سفر‌ها و حجم فزاینده تردد خودرو در  جاده‌ها در ایام تعطیلات نوروز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با همکاری پلیس راهور، به منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی، طرح ترافیکی جاده‌ها و محدودیت‌‌ و ممنوعیت‌های عبور و مرور را از تاریخ ۹۵/۱۲/۲۵ تا ۹۶/۱/۱۴ ‌در جاده‌‌های پرتردد کشور اعمال می‌کنند.
‌در این راستا عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در همه آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع ‌است.
در همه محورهای برون‌شهری که در ایام مذکور ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود،، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.
‌تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۹۶/۰۱/۱۳ در همه محورهای برون‌شهری کشور ممنوع است.
* عملیات اجرایی در محور کرج – چالوس
در محور کرج – چالوس‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.
‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ تا ساعت ۰۶:۰۰ صبح روز بعد روزهای پنج‌شنبه و جمعه مورخ ۲۶ و ۹۵/۱۲/۲۷ از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ همان روز الی ۰۶:۰۰ صبح روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به‌صورت یک‌طرفه است.
تردد انواع وسایل نقلیه ‌‌از ساعت ۱۲:۰۰ تاریخ‌های چهارم، یازدهم، دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم فروردین ۹۶ تا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ همان روز الی ۰۳:۰۰ بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک‌طرفه خواهد بود.
* محدودیت‌های ترافیکی ‌محور هراز
تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع می باشد.
تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه تاریخ ۹۵/۱۲/۲۵ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۹۶/۰۱/۰۶ و از ساعت ۰۸:۰۰ صبح مورخ ۹۶/۰۱/۱۰ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۹۶/۱/۱۵ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.
‌تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۴:۰۰ تاریخ‌های ۴، ۵، ۱۲، ۱۳ و ۹۶/۱/۱۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد‌ از رودهن به آب اسک ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد در تاریخ‌های مورد اشاره از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)‌ به‌ صورت یک‌طرفه خواهد بود.
* محدودیت‌های ترافیکی محور ‌‌فیروز‌کوه
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه تاریخ ۹۶/۱/۶ و همچنین از ساعت ۰۸۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۹۶/۱/۱۰ الی ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز سه شنبه تاریخ ۹۶/۱/۱۵ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی ‌آزاد‌راه کرج-قزوین
‌تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت ۱۰ الی ۲۴ تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ و از ساعت ۰۶:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۸، ۲۹ و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۶/۱/۱۴ از مسیر غرب به شرق ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور ‌قدیم قزوین-رشت
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند و نیز روزهای ۴، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶ ‌از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور قدیم ساوه-همدان
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌همچنین روزهای ۱۱ و ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶ در محور قدیم ساوه-همدان ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای اردبیل – آستارا و اردبیل – سرچم
    تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸۰۰ الی ساعت ۲۴۰۰ تاریخ های ۲۶ ، ۲۷ ، ۲۸ ، ۲۹ ، ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین ۱۱ و ۱۲ و ۹۶/۱/۱۴  در محورهای فوق ممنوع می باشد.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای اردبیل – سراب و اردبیل – خلخال
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۱۱ و ۱۲ فروردین ۹۶ در ‌محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای مشهد-قوچان، مشهد-سبزوار و مشهد-تربت حیدریه
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ‌های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌تاریخ‌های ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶‌ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور گلوگاه-گرگان-جنگل گلستان-چمن بید
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ مورخ ۹۵/۱۲/۲۶ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ‌های ۱۲ و ۱۴ فروردین در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای بانه-سقز-سنندج و مریوان-سنندج
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۶، ۲۷، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌همچنین تاریخ‌های ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶‌ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور‌ دیهوک-کرمان
‌ تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۲۳:۰۰ الی ساعت ۰۶:۰۰ صبح روز بعدِ تاریخ‌های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و نیز تاریخ‌های ۴ و ۱۲ فروردین ۹۶ ‌در محور مذکور ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور یزد-طبس
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ‌های ۲۶ ، ۲۷ ، ۲۸ ، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌همچنین تاریخ‌های ۴ و ۱۲ فروردین‌ در محور‌ فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور شیروان-بجنورد-چمن بید-جنگل گلستان
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶  و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۷ ، ۲۸ ، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌ همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ های ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶‌ در محور‌ فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای اصلی استان بوشهر
‌تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۸:۰۰ تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۶/۱/۱۴ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای پل دختر-اسلام آباد و پل‌دختر-اندیمشک
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۶ ، ۲۷ و ۲۹ اسفند ۹۵ و ‌همچنین تاریخ‌های ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶ ‌در محورهای فوق ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای یاسوج-اصفهان، یاسوج-بابا میدان و گچساران-باشت
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ‌های ۲۹ و ۹۵/۱۲/ اسفند ۹۵ و ‌تاریخ‌های یکم و ۱۲ فروردین ۹۶ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور‌ سلفچگان-قم، جاده قدیم کاشان-قم، آزادراه کاشان-قم و جاده قدیم تهران-قم
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۴ و ۹۶/۰۱ فروردین ۹۶ در ‌محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای بندرعباس-سیرجان و انار-شهربابک
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ و ۲۹ ا‌سفند ۹۵ و‌ تاریخ ۹۶/۰۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای سیرجان-بافت و جیرفت-بندرعباس
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ مورخ ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور گچساران-بهبهان-رامهرمز
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌همچنین تاریخ ۹۶/۱/۱۲ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور ایذه-شهرکرد
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند ‌و همچنین تاریخ‌های ۱۲ و ۹۶/۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
تردد اتوبوس‌های کاروان راهیان نور از تاریخ ۹۵/۱۲/۲۸ تا پایان تاریخ ۹۶/۰۱/۱۴ در محورهای فوق ممنوع است و مسیر اهواز-اندیمشک-خرم آباد-الیگودرز-اصفهان-شهرکرد به‌عنوان مسیر جایگزین تعیین می‌شود.
* محدودیت‌های ترافیکی محور جیرفت-بم-کرمان
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۶/۰۱/۱۲ در محور فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور زابل-زاهدان
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ‌های ۲۸ ، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌۹۶/۰۱/۱۴ از محور فوق ممنوع‌ است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای اصفهان-بروجن-لردگان-ایذه و لردگان-یاسوج
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ‌های ۴‌، ۵ ، ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶ ‌در محورهای فوق ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای نائین-خور-طبس، نائین-جندق-دامغان
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۲۳:۰۰ الی ساعت ۰۶:۰۰ روز بعد در تاریخ‌های ۲۹ و ۹۵/۱۲/۳۰ و همچنین تاریخ‌های ۵ ، ۶ و ۱۲ فروردین ۹۶ در محورهای فوق ممنوع ‌است.
* محدودیت‌های ترافیکی محور بجنورد-اسفراین
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌همچنین تاریخ ۹۶/۰۱/۱۴ در محور فوق ممنوع است.
* محدودیت‌های ترافیکی محورهای شیراز-نورآباد-گچساران و شیراز-کازرون-بوشهر
‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ‌های ۲۷ ، ۲۸ ، ۲۹ و ۳۰ اسفند ۹۵ و ‌همچنین تاریخ‌های ۴ ، ۱۱ ، ۱۲ و ۱۴ فروردین ۹۶ ‌در محورهای فوق ممنوع است.
* محدودیت حمل و نقل محمولات ترافیکی 
‌حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند در همه راه‌های اصلی برون شهری از ساعت ۱۴:۰۰ تاریخ ۹۵/۱۲/۲۵ تا ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۹۶/۰۱/۰۶ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۹۶/۰۱/۱۰ تا ساعت ۰۶:۰۰ صبح تاریخ ۹۶/۰۱/۱۵ ممنوع است؛ برای تاریخ‌های ۶ ، ۷ ، ۸  و ۹ فروردین ۹۶ فقط ‌برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر ‌می‌شود.
* محدودیت ترافیکی خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی
‌ورود و تردد‌ خودروهای ترانزیت مواد سوختی در داخل کشور از ساعت ۰۷:۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۹۵/۱۲/۲۶ تا ساعت ۰۷:۰۰ روز یکشنبه تاریخ ۹۶/۰۱/۰۶ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۹۶/۰۱/۱۱ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۹۶/۱/۱۴ ممنوع است؛ خودروهای مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال ۱۳۹۶ فقط در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود و وسایل مذکور از ضوابط مندرج در پاراگراف سوم این گزارش، مستثنی ‌است.
ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه
محور شمشک-دیزین و بالعکس ‌واقع در استان‌های تهران و البرز‌ از مورخ ۵ آبان ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف و نبود ایمنی کافی‌ مسدود ‌است.
محور رامیان – اولنگ – شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است.
محور پونل- خلخال (‌حد فاصل زندیان تا الماس‌)‌ واقع در استان‌های گیلان‌ و اردبیل، از مورخ ۱ آذر ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف‌، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود‌ است.
محور سروآباد – پاوه‌ محدوده گردنه تته‌ واقع در استان کردستان‌ از مورخ ۱۱ آذر ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف‌، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود است.
‌محور گنجنامه – تویسرکان‌، واقع در استان همدان‌، از مورخ ۲۵ آذر ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
‌محور سی سخت – پادنا‌، واقع دراستان کهگیلویه و بویراحمد، از مورخ ۳ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی، به دلیل بارش برف و نبود ایمنی کافی مسدود است.
‌‌‌محور بستک – خمیر‌، واقع در استان هرمزگان، از مورخ ۲۳ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین بستک – چاه سرمه – بندرعباس انجام می‌شود.‌​
محور فرعی رودبار – قلعه گنج، واقع در استان کرمان، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
‌محور فرعی رودبار – کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود‌ است.
‌محور شیراز – جهرم، واقع در استان فارس، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی به علت نبود ایمنی کافی مسدود است.
محور استهبان – نی‌ریز (‌مسیر رفت‌)، واقع در استان فارس، از مورخ ۷ اسفند ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان – نی‌ریز انجام می‌شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.