محرومیت افراد بدحساب از تمام خدمات بانکی

0

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی از محرومیت افراد بدحساب از تمام خدمات بانکی خبر داد.
محمودرضا خاوری در خصوص اقدامات جدید دولت برای وصول مطالبات سیستم بانکی، به ایرنا گفت: اخیرا دولت مصوبه‌ای را به سیستم بانکی ارایه کرده که براساس آن برای مشتریان هم ابزار تشویقی و هم ابزار تنبیهی در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: در این مصوبه در مورد مشتریانی که با حسن نیت وجوه بانک را به درستی مصرف کرده‌اند ولی با توجه به مشکلات اقتصادی قادر به انجام تعهدات خود نیستند، اجازه داده شده تا بانک با آنها مذاکراتی را انجام داده و با دادن خط و سقف اعتباری، قسمتی از بدهی خود را پرداخت و بخشی از آن را نیز تقسیط کنند.
رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی، اظهار داشت: برهمین اساس این افراد می توانند وثایق و تضمینات خود را مستحکم‌تر کنند تا بانک ها نیز برای رونق فعالیت‌ به آنها کمک هایی را انجام دهند.
مدیرعامل بانک ملی ایران تصریح کرد: این شرایط مربوط به بدهکاران تمام بخش‌های اقتصادی است و هیچ تبعیضی در اجرای آن وجود نخواهد داشت.
خاوری با بیان آنکه‌ محصولات بخش تولید، اقتصاد کشور را به چرخش در می آورد، ادامه داد: این مصوبه مشمول تمام بخش ها از جمله تولید، واسطه ها و غیره می شود بنابر این باید در راستای آن وضعیت نظارت ها را بخصوص در بخش بازرگانی سازماندهی کنیم.
خاوری مصوبه اخیر دولت را ابزار مناسبی برای سیستم بانکی ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر این مصوبه، سایر ابزارهای قانونی نیز وجود دارد که از این به بعد بانک‌ها می‌توانند برای وصول مطالبات از آنها استفاده کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.