دلایلی که ممکن است از معمارتان نه بشنوید

0

هنگامی که شما برای ساخت خانه ای جدید با یک معمار قرارداد می بندید، با توجه به اینکه شما در آن خانه زندگی خواهید کرد، پول و تلاش زیادی صرف خواهید کرد. با وجود اینکه رضایت شما، اولویت اول معمارتان می باشد، زمان هایی وجود دارد که معمارتان به شما نه می گوید. سال ها تحصیل و تجربه کاری به این معنی است که معمار شما می داند چه چیزی ممکن است و چه چیزی ممکن نیست. هنگامی که معمار شما می گوید کاری نباید انجام شود، قطعاً دلیل محکمی برای آن دارد. در این مطلب به برخی از دلایل نه گفتن  یک معمار اشاره خواهیم کرد:

۱-هنگامی که شما بودجه تان را خرج کرده باشید.

معمار

یک معمار خوب در طول اولین جلسه ملاقات از مقدار بودجه ای که می خواهید هزینه کنید، می پرسد. از این طریق معمار خواهد دریافت که برای هر مترمربع چه مقدار باید هزینه شود. مثلاً هنگامی که شما بودجه تان را برای نمای سنگی گران قیمتی صرف کرده اید، در صورتی که بخواهید هزینه زیادی برای سقف بکنید، اگر با مخالفت معمارتان مواجه شدید، غافلگیر نشوید.

۲-نظر شما بر خلاف قوانین شهری می باشد.

معمار

قوانین شهری بایدها و نبایدهایی را به امر ساخت و ساز تحمیل می کند. معمولاً این قوانین مسائلی مانند متراژ، نمای بیرونی و مواردی مانند نرده ها و پله ها را محدود می کنند. هنگامی که خانه رویایی شما با این ضوابط در تضاد باشد، معمارتان ناچار است به شما نه بگوید. به منظور ساختن خانه رویاییتان بدون زیر پا گذاشتن قوانین، با معمارتان برای یافتن راه حل های مناسب مشورت کنید.

۳-هنگامی که شما مصالح ساختمانی اشتباهی را انتخاب کرده اید.

معمار

اینترنت گزینه مناسبی برای الهام گرفتن در انتخاب مصالح می باشد، اما تصاویر به تنهایی  نشان دهنده اینکه چرا معمار یا صاحب بنا چنین طرح خاصی را انتخاب نموده است، نمی باشد. در برخی موارد، معماران به دلیل شرایط آب و هوایی، مصالح ساختمانی را انتخاب می کنند. در انتخاب مصالح بادوام، به معمارتان اعتماد کنید.

۴-انتظاری خارج از قراردادتان دارید.

معمار

قراردادی که شما با معمار می بندید، فرآیند کار را روشن تر و راحت تر می سازد. اگر شما درخواست تغییری گسترده و فراتر از آنچه در قرارداد ذکر شده است داشته باشید، با مخالفت معمارتان مواجه خواهید شد. بنابراین قبل از ملاقات با معمارتان، مطمئن شوید که به طور واضح و صریح آنچه را که می خواسته اید در قراردادتان ذکر کرده اید.

۵-زمانی که راه بهتری وجود دارد.

معمار

به کار گرفتن یک معمار واجد شرایط و هزینه کردن برای آن، بی دلیل نیست. شما می خواهید از مزایای تجربیات و آموزش های او بهره مند شوید، به شرط اینکه به او اجازه دهید تا پیشنهادات و راه حل هایش را در ساخت خانه شما ارائه دهد. برخی اوقات، یک معمار به شما نه می گوید، زیرا راه ساده تر، سریع تر، کم هزینه تر و موثرتری برای ساخت آنچه شما می خواهید، در نظر دارد.

به معمارتان اعتماد کنید تا در نهایت شاهد نتیجه بهتری باشید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.