مردم را در ارائه تسهیلات تفکیک نکنیم

0

یک عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه خانه دار شدن حتی یک نفر نیز دولت و مجلس را خوشحال می‌کند تاکید کرد: نباید در ارائه تسهیلات، مردم را از یکدیگر تفکیک کنیم.
احمد علی مقیمی در این باره به دنیای اقتصاد گفت: اگر در ارائه تسهیلات رویه مشخصی نداشته باشیم و زمانی به فرهنگیان، زمانی به استادان و گاهی به هنرمندان توجه کنیم اعتماد مردم از دولت سلب شده و ناخودآگاه بین مردم فاصله و اختلاف طبقاتی ایجاد می‌شود.
مقیمی گفت: باید سازوکاری تعریف شود تا در چارچوب مشخصی اولویت‌ها تعیین شده و باید حتما به این نکته توجه شود که اعطای این ۵۰ میلیون تومان وام مشکل عمده کمبود سالانه ۵/۱ میلیون واحد مسکونی را حل نمی‌کند و دولت باید به وعده‌های خود در مسکن مهر عمل نماید.
مقیمی با تاکید بر این واقعیت که وضعیت مسکن در حال حاضر به شدت مبهم است، توضیح داد: انبوه‌سازان نمی‌دانند چه باید بکنند و مردم نمی‌دانند با ۱۵ میلیون تومان وام ساخت چگونه خانه بسازند و با این سیاست‌ها نیز کسی خانه‌دار نشده و بازار نیز از رکود خارج نمی‌شود. وی به دولت پیشنهاد کرد به جای تجویز آرام بخش‌های آنی برای مشکل مسکن با انجام کار کارشناسی درست و تحقیقات همه جانبه در وضعیت اقتصاد کشور راه‌حل‌های بلندمدت و ریشه‌ای را مطرح کند.
این نماینده مسکن تاکید کرد: در صورت ارائه چنین تصمیماتی تذکرات لازم به وزارت مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن از جانب کمیسیون عمران مجلس داده خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.