مرکز تجاری استانهای شمالی در آستاراخان روسیه ایجاد می شود

0

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران از ایجاد مرکز تجاری استانهای شمالی ایران در ایالت آستاراخان روسیه خبر داد.
به گزارش مهر ، احمد اصغری در دیدار باهیئت دولتی اقتصادی ایالت آستاراخان روسیه اظهار داشت: این مرکز در راستای توسعه همکاریهای بین دو کشور است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران به فعالیت مجمع استانهای شمالی اشاره کرد و افزود: تدوین سند توسعه همکاری استانهای شمالی با ایالت آستاراخان روسیه در دستور کار این مجمع قرار دارد.
وی با بیان اینکه آستاراخان پل ارتباطی برای راهیابی به بازاهای اروپا است تصریح کرد: حمایت مدیران ارشد دو استان می توان در توسعه فعالیت بخش خصوصی موثر باشد.
اصغری با اعلام اینکه مازندران توانایی ارائه خدمات فنی و مهندسی به آستاراخان را دارد خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری نمایشگاهها و اعزام هیئت های مختلف به آستاراخان در توسعه همکاریهای دو استان موثر باشد.
معاون برنامه ریزی استاندار مازندران نیز در این نشست سابقه همکاریهای دو استان را از سال ۷۳ اعلام کرد وگفت: این همکاریها با سفر استاندار فقید آستاراخان به مازندران شروع شده بود.
ولی الله فرزانه با اشاره به اینکه تفاهمنامه های مختلفی میان دو استان تا کنون منعقد شده است خاطرنشان کرد: تشکیل یک کارگروه می تواند در اجرایی شدن و پیگیری این تفاهمنامه ها موثر باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.